Jump to content

Prijetnje ubojstvom mojoj obitelji i meni


Korisnik59

Preporučene objave

Čovjek iz kvarta, koji zna točno di živim, gdje moja obitelj živi, mi prijeti ubojstvom, te prijeti da će mi također ubiti obitelj.

Što mi je činiti?

Poznat je policiji od prije; Kada sam došao u policijsku postaju informirati se, u mojoj drugoj rečenici opisa su znali o kome je riječ.

Nije sam, uvijek je nekoliko neslabih ćelavaca s njim, nerijetko svi pijani. Na žalost ne posjedujem dozvolu za vatreno oružje te time niti ono što je bitno, samo vatreno oružje. Razlog zašto sam se našao na meti je to što su me ugledali da sam ja njih primjetio tokom za njih nezgodne situacije.

Za mene je stvar preživljavanja. Nabavu vatrenog oružja smatram nužnom.

_______

Oskudan sam pojedinostima jer upoznatima sa situacijom bi bilo kakve pojedinosti činile očitim da je o toj situaciji riječ. Dodati ću pojedinosti ukoliko mi Legalis odgovori na email u kojem sam pitao hoće li objavu izbrisati ili sakriti od javnosti kada ih to zatražim.

uređeno: od Korisnik59
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti imaš konkretan problem koji vatreno oružje neće riješiti, a možda bi te čak dovelo u opasniju situaciju, kao i tvoju obitelj.

Što se tiče objave i kasnijeg brisanja, što god napišeš na Internetu ostaje vječno, pa makar kasnije netko obrisao, tako da nemoj napisati ništa što ne želiš da svi vide i znaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Ti imaš konkretan problem koji vatreno oružje neće riješiti, a možda bi te čak dovelo u opasniju situaciju, kao i tvoju obitelj.

Drag mi je svaki komentar jer eto loše su mi okolnosti pa mi treba smirenja, ali konkretno, kako to doprinosti temi? Vatrena oružja su opasna da, trebam li pristati biti ovčica među vukovima, što je kako se djelomično trenutno osjećam? Oružje ne bi bilo za nošenje nego za držanje doma. (Vatreno) oružje je moja prva, plitka, ali očita, pomisao za sigurnost. Tu sam se obratio ne bi li saznao ima li drugih mogućnosti za poduzeti. Nisam imao ikada problema sa zakonom i valjda sam po svemu uzoran tako da ne sumnjam u uspijeh nabave dozvole za nabavu oružja te u konačnici i samog oružja. To želim već dugo vremena nevezano za ove novonastale okolnosti.

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Što se tiče objave i kasnijeg brisanja, što god napišeš na Internetu ostaje vječno, pa makar kasnije netko obrisao, tako da nemoj napisati ništa što ne želiš da svi vide i znaju.

To stoji, no stvari se mogu zakopati više ili manje, da se tako izrazim.

Konkretno, tu na Legalis se u "Česta pitanja" odjeljku ističe da je moguće sakriti objave od javnog dijela stranice po zahtjevu, i promjenu napravljenih objava ukoliko čine na neki način prepoznatljivim o kome je riječ.

prije 2 sati , sivko je napisao:

Ako prijeti ubojstvom prijavi prijetnju policiji a oni će dalje.Kad prijaviš tek onda možeš "konkurirati" za nabavu legalnog oružja.

Bio sam u policijskoj postaji dan poslije. Nije mi spomenuto da radim prijavu, samo sam upitan zašto nisam odmah nazvao kada se sve to zbilo. Da ponovim, u prve dvije rečenice su točno znali o kome je riječ bez da ja sam ja spomenuo adresu. Razgovarao sam oko 15minuta tamo i informirao se o nabavci vatrenog oružja, kako to ide, tražio sam mišljenje. Rečeno mi je samo da ne spominjem (ludog) susjeda.. Što mi je loše, ne želim se ponašati kao da radim nešto krivo izostankom spomeni toga pri zahtjevu dozvole za nabavu vatrenog oružja, no ovo nije situacija u kojoj mi je prihvatljivo ostati bez alata kojeg doživljavam nužnime zbog okolnosti. Ali doista, već 2 godine imam nakanu nabaviti vatreno oružje nevezano za ove okolnosti. Do sada još nisam jer ipak je trošak, pa sam to mislio tek poslije zime jer imam ok posao napokon s kojime uspijevam štedjeti nešto. Sad sam dobio loš i velik razlog za to požuriti.

uređeno: od Korisnik59
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bolji oblik zaštite je prijava prijetnji, samozaštitno ponašanje (zaključavanje vrata, izbjegavanje prostora gdje možeš sresti prijetnju, zvati policiju ako vidiš nešto sumnjivo...), upozorenje članovima obitelji i prijateljima, nabava spreja suzavca za samoobranu i sl.

Oružje doma moraš držati zaključano i odvojeno od streljiva. Kako ti to pomaže u slučaju napada? Ako imaš vremena osposobiti oružje, onda imaš i za druge radnje (bijeg, skrivanje, poziv policiji).

Znaš li rukovati oružjem? Znaju li ukućani? Imaš li u kućanstvu djece kojoj bi oružje bilo zanimljivo i privlačno? Ako je odgovor na neko od ovih pitanja ne, oružje bi možda bila veća opasnost za vas nego neka vanjska prijetnja.

Bi li mogao pucati u čovjeka? Bi li mogao ispravno procijeniti situaciju u kojoj smiješ pucati? Ako je odgovor ne, onda je možda veća opasnost da bi sam stradao od vlastitog oružja nego od napadača.

Uglavnom, vatreno oružje nije rješenje tvog problema. Suzavac je, barem za prvu ruku, apsolutno bolji izbor.

 

P.S.: nismo se razumjeli oko brisanja - obrišemo mi tu sve što treba, ali u nekoj arhivi ili skrinšotu uvijek može nešto ostati što je bilo napisano, tako da nemoj objaviti nešto što ne želiš da svi vide...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , drot13 je napisao:

Bolji oblik zaštite je prijava prijetnji, samozaštitno ponašanje (zaključavanje vrata, izbjegavanje prostora gdje možeš sresti prijetnju, zvati policiju ako vidiš nešto sumnjivo...), upozorenje članovima obitelji i prijateljima, nabava spreja suzavca za samoobranu i sl.

Zaključavam vrata. Ne mogu izbjegavati prostore gdje mogu sresti prijetnju te i nema šanse da bih to radio. Tlačen sam bio dok sam bio klinac i neću opet. Ovime mi je poruka da se moram fizički obračunati s idiotom ili se skrivat. Neću ja sebe ograničavati kako bih izbjegavao bolesnika, a ova stavka bi bila uvelike manje u igri da mi još nije sve to pored obitelji pa da ja njima moram objašnjavati i štoviše stavljati strah u kosti. Došlo je do ovoga jer sam vidio nešto sumnjivo, a njemu se to nije svidjelo.

prije 5 sati , drot13 je napisao:

Oružje doma moraš držati zaključano i odvojeno od streljiva. Kako ti to pomaže u slučaju napada? Ako imaš vremena osposobiti oružje, onda imaš i za druge radnje (bijeg, skrivanje, poziv policiji).

Nema problema s tim. Da, bježati ću ako ima smisla, ali ako sam kod sebe doma i moram bježati, neću. Ako ja zbog toga imam posljedice to je loš sustav i ja ću odabrati biti žrtva tog sustava jer alternativa tom "bježanju" je da bježim i da bježi ako dođe do toga moja obitelj i što već, umjesto da mu slomim vrat, što je puno lakše s oružjem.

prije 5 sati , drot13 je napisao:

Znaš li rukovati oružjem? Znaju li ukućani? Imaš li u kućanstvu djece kojoj bi oružje bilo zanimljivo i privlačno? Ako je odgovor na neko od ovih pitanja ne, oružje bi možda bila veća opasnost za vas nego neka vanjska prijetnja.

Rukovati oružjem ne znam još. To je sitnica, najmanji problem. Rukovati oružjem zna tata (dakle ja i on), to je dovoljno, nije na ženama da štite. Na mjestu gdje bi oružje čuvao ne može pristupiti itko osim mene iz više razloga od kojih je jedan i visina. Ali nema maloljetne djece u priči. To što je nešto možda veća opasnost uvijek postoji. Svega sam toga vjerujem više od samo dovoljno svjestan.

prije 5 sati , drot13 je napisao:

Bi li mogao pucati u čovjeka? Bi li mogao ispravno procijeniti situaciju u kojoj smiješ pucati? Ako je odgovor ne, onda je možda veća opasnost da bi sam stradao od vlastitog oružja nego od napadača.

  1. (Teško, ali) Da.
  2. Ispravno nije nužno ispravno po slovu zakona nego ispravno po mojoj procjeni. "Ako sada ne okinem, što to znači za idućih 10 sekundi? Što to znači za kada mene neće biti doma, a čisto zbog postojanja mogućnosti da on meni dođe doma, ta mogućnost se ostvari te on meni dođe doma, i mene nema, a sve se to dogodilo jer sam odabrao kada sam imao priliku okinuti obarač, ne okinuti ga?"
  3. Mislim da je opasnost da bih stradao od vlastitog oružja samo zakonske prirode. To što bih možda završio u zatvoru je jedina opasnost. Nije li to puno prihvatljivije od toga da mi nešto učini luđak, bilo meni osobno ili obitelj.
prije 5 sati , drot13 je napisao:

Uglavnom, vatreno oružje nije rješenje tvog problema. Suzavac je, barem za prvu ruku, apsolutno bolji izbor.

Imam iskustva s ljudima takve vrste. Dok ih se ne izdominira ne posustaju. Sve manje od toga da se njih izdominira je za njih za protumačiti kao slabost. I izdominiravanje nije sigurnost, ludost može biti tolka da je čovjek sposoban odabrati samouništivi napad. Suzavac će mi pomoći jednom, ako dođe do toga, ako lik već nije otporan na to. Drugi puta će znati da imam suzavac.

prije 5 sati , drot13 je napisao:

P.S.: nismo se razumjeli oko brisanja - obrišemo mi tu sve što treba, ali u nekoj arhivi ili skrinšotu uvijek može nešto ostati što je bilo napisano, tako da nemoj objaviti nešto što ne želiš da svi vide...

To je ok, prihvatljiv rizik ionako male opasnosti (to da će netko povezan ovo vidjeti). Hvala na isticanju toga.

uređeno: od Korisnik59
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, ja sam ti rekao svoje i mislim da nisi u pravu po hrpu ovoga što si tu napisao, ali kako hoćeš, nemam namjeru više piliti.

Što se tiče zahtjeva za odobrenje nabave oružja, nije moguće prognozirati kako će neki pojedini slučaj proći.

Što se tiče objave, slobodno objavi što želiš, pa ćemo obrisati ako/kada će trebati (imaj na umu da nije stalno netko od modova tu, tako da možda protekne neko vrijeme nakon što zatražiš brisanje).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija