Jump to content

Izračun dana preostalog godišnjeg odmora nakon prestanka rad


laringos

Preporučene objave

Pozdrav,

Ove godine 13.02. potpisala sam ugovor o radu na određeno od 6 mjeseci probnog rada (prvo zaposlenje nakon završetka fakulteta). Nakon 6 mjeseci rada, pri isteku starog ugovora, sklopljen je novi ugovor na neodređeno.

Također, kroz trajanje ugovora dobila sam rješenje o godišnjem odmoru koje mi je uključivalo 24 dana godišnjeg odmora. Od navedena 24 dana, iskoristila sam 10 dana.

Ovaj mjesec, 03.11., podnijela sam zahtjev za prestanak ugovora o radu gdje mi je poslodavac odredio da moram odraditi još 2 tjedna otkaznog roka te da će mi se ostatak godišnjeg odmora isplatiti. Uručili su mi sporazum o prestanku ugovora o radu gdje je navedeno "Radnik ima pravo na neiskorišteni razmjerni godišnji odmor za 2023. od 2 dana."

Razumijem da nisam odradila cijelu godinu, ali zanima me na koji način se izračuna preostali broj dana godišnjeg odmora te ako se možda dogodila greška prilikom izračuna. 

Hvala puno na pomoći! 

Lijep pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ovako:

početak rada 13.2.2023

kraj rada cca 17.11.2023 

sveukupno rada kod tog poslodavca 9 mjeseci

Sveukupno trajanje godišnjeg odmora za 2023. godinu je 24 dana.

Kod prestanka radnog odnosa radnik ima pravo na razmjerni dio GO koji se računa tako da se broj dana godišnjeg podijeli s brojem mjeseci. 24:12=2 dana mjesecno.

2 dana mjesečno x 9 mjeseci provedenih kod poslodavca= sveukupno 18 dana

10 si potrošila, ostaje 8 koje poslodavac odučuje hoće li ti ih isplatiti ili omogućiti korištenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija