Jump to content

Otvoriti j.d.o.o. dok radim kod privatnog poslodavca


zikan051

Preporučene objave

Molio bih pomoć.Otvorio bih j.d.o.o. kao fitoterapeut,inače sam u stalnom radnom odnosu kod privatnog poslodavca sa neto plaćom cca 7000 kn ( 900 eura ).Imam nekoliko pitanja u vezi toga.

1. s obzirom da je cijela priča u začetku,dakle posao kao takav tek treba krenuti,da li moram sam sebi isplaćivati plaću a već imam dohodak u firmi u kojoj radim ?

2. kolika bih imao otprilke mjesečna davanja prema državi na razne poreze,prireze,šta već ide uz to ? S obzirom da tek krećem u to pitanje je vremena u kojem ću početi dobivati nekakvu zaradu pa me zanimaju troškovi.

3. tražeći po netu nisam našao podatak što točno kao fitoterapeut mogu raditi (osim savjetovanja i sl. ) Mogu li kao fitoterapeut imati u ponudi i vlastite proizvode u obliku čajeva,tinktura,macerata ? 

4. što se tiče sjedišta firme da li je moguće da to bude adresa na kojoj živim ili to mora biti neki poslovni prostor ? Ako je ovo drugo da li su potrebni neki posebni uvjeti ? 

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Ako vam je plaća čisto neto 900 eura neto (pričamo o plaći bez dodataka i ostaloga) onda ne trebate jer vam je plaća veća od zakonskog minimalca za direktora. Zbog porezne bilo bi pametno prijaviti se na jedan sat tjedno kako vam ne bi stvarala probleme jer se posao obavlja, a nema pokrića za taj posao.

2) Ako se prijavite na jedan sat tjedno to vam je ukupno mjesečno 28 eura državi (po trenutno važećim propisima). HGK više nema, u sustav PDV-a vj nećete ući. Ostaje samo vođenje računa, knjigovođa, najam prostora. 

3) Nema zabrane da prodajete vlastite čajeve, ali morate provjeriti koji su uvjeti da bi ih mogli staviti na tržište.

4) Može biti adresa na kojoj živite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Miran89 je napisao:

1) Ako vam je plaća čisto neto 900 eura neto (pričamo o plaći bez dodataka i ostaloga) onda ne trebate jer vam je plaća veća od zakonskog minimalca za direktora. Zbog porezne bilo bi pametno prijaviti se na jedan sat tjedno kako vam ne bi stvarala probleme jer se posao obavlja, a nema pokrića za taj posao.

2) Ako se prijavite na jedan sat tjedno to vam je ukupno mjesečno 28 eura državi (po trenutno važećim propisima). HGK više nema, u sustav PDV-a vj nećete ući. Ostaje samo vođenje računa, knjigovođa, najam prostora. 

3) Nema zabrane da prodajete vlastite čajeve, ali morate provjeriti koji su uvjeti da bi ih mogli staviti na tržište.

4) Može biti adresa na kojoj živite.

Hvala puno na odgovoru.

Nisam samo shvatio zadnju rečenicu pod 1) "Zbog porezne bilo bi pametno prijaviti se na jedan sat tjedno kako vam ne bi stvarala probleme jer se posao obavlja a nema pokrića za taj posao." 

Pa ako možete da mi malo bolje objasnite.

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Porezna priznaje firme koje nemaju zaposlenog direktora, a ostvaruju promet ako imaju nekakvo pokrice za to.

Mogu biti zaposlen negdje, imat firmu koja se bavi stanogradnjom u kojoj ce mi zgrade raditi druge firme i sve je to ok. Ne mogu imat firmu za postavljanje knaufa bez zaposlenih jer ce to porezna protumacit kao neprijavljeni rad jer kako se knauf postavlja ako nema pokrica za to u vidu ugovora o radu ili studentskog ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Miran89 je napisao:

Porezna priznaje firme koje nemaju zaposlenog direktora, a ostvaruju promet ako imaju nekakvo pokrice za to.

Mogu biti zaposlen negdje, imat firmu koja se bavi stanogradnjom u kojoj ce mi zgrade raditi druge firme i sve je to ok. Ne mogu imat firmu za postavljanje knaufa bez zaposlenih jer ce to porezna protumacit kao neprijavljeni rad jer kako se knauf postavlja ako nema pokrica za to u vidu ugovora o radu ili studentskog ugovora.

Znači,konkretno u ovom slučaju,ne trebam sebi isplaćivati plaću ( u samom početku vrlo vjerojatno ne bih imao ni sredstava za to ) ali trebao bih se prijaviti da radim 1 sat tjedno kao fitoterapeut ? Može li to biti i više od jednog sata tjedno ? Eventualnu zaradu u to vrijeme znači koristim za plaćanje davanja državi i sl. ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija