Jump to content

Imam li temelj za kakvu tuzbu?


Upitnikusklicnik

Preporučene objave

Pozdrav

Imam samo upit pa ako mi mozete pomoci ili me uputiti dalje.

Prosle godine na poslu sam imala pljacku. Osigurani smo preko firme te sam od tog osiguranja dobila novce- naknada za bolovanje, troskove i slicno.

Prije par dana mi je doslo sudsko rijesenje da je razbojnik u zatvoru i osudjen na 6 godina zatvora zbog svih pljacki i razbojnistva koje je pocinio u zadnje 2 godine.

Postoji li tu kakav element za privatnu tuzbu ili ne?

Od tog dana sam pod izrazitim stresom, znam da je proslo godinu dana ali stres mi je prouzrokovao anksioznost, nisam mogla spavat, nakon povratka na posao i dalje sam bila pod stresom, te sam ove godine, 8 mjeseci nakon pljacke dozivjela mozdani, imala operaciju na srcu i slicno. Nije nuzno povezano, a mozda i je, ali stres mi je unistio kvalitetu zivota i bacio me u uzasne troskove sto se tice manje place, zdravstveni problemi, trosak ljekova za krv, srce, normabeli...

Dan danas me strah i dozivjela sam napadaj panike dan kad sam dobila sudsko rijesenje da je lopov osudjen.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Upitnikusklicnik je napisao:

Postoji li tu kakav element za privatnu tuzbu ili ne?

 

Privatna tužba je uvijek opcija, samo je važno što namjeravate tužbenim zahtjevom potraživati (što i koliko te je li izgledno da tuženik ima odakle platiti ako sud odluči u vašu korist).

Postoji li možda mogućnost da vas nekoliko podnese tužbu ili ste u tom trenutku bili sami na poslu? 

Postoji li snimka pljačke? Ona bi vam pomogla u privatnoj tužbi, kao i činjenica da je riječ o ponavljaču.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , lawbydesign je napisao:

Privatna tužba je uvijek opcija, samo je važno što namjeravate tužbenim zahtjevom potraživati (što i koliko te je li izgledno da tuženik ima odakle platiti ako sud odluči u vašu korist).

Postoji li možda mogućnost da vas nekoliko podnese tužbu ili ste u tom trenutku bili sami na poslu? 

Postoji li snimka pljačke? Ona bi vam pomogla u privatnoj tužbi, kao i činjenica da je riječ o ponavljaču.

Postoji snimka, dogodilo se na poslu. Bilo je vise prekrsaja, oko 40ak, tako da bi se mogla skupit skupna tuzba i ljudi za istu.

On je sad u zatvoru, tako da ne znam ima li otkud platiti.

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Jeste li preko poslodavca osigurani od nezgode ili od odgovornosti?

Ako od odgovornosti, onda ste svoju štetu već dobili i ne možete 2x potraživati isto. 

Ako je od nezgode, a što rijetko pokriva izgubljenu zaradu pa ne vjerujem da je to u pitanju, ali ako je ta polica,  onda biste mogli potraživati daljnje iznose zbog straha.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija