Jump to content

Poslovno uvjetovani otkaz


jaki123

Preporučene objave

Pozdrav,

Nakon 1.urucenja odluke o poslovno uvjetovanom otkazu na kavi,pa poslije putem maila koju nisam potpisao jer nije ni potpisana ni pecatirana niti je poslodavac naveo u odluci ono sto sam trazio.

Rokovi za zalbu i dogovor" cure u slucaju da poslodavac ne posalje potpisanu i pecatiranu odluku da li sam uopce dobio otkaz?

Da li je takav otkaz  zakonit?

Da li je potrebam moj potpis?

Lp.

Jakov

uređeno: od jaki123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , jaki123 je napisao:

da li sam uopce dobio otkaz?

Odluka o otkazu mora biti nedvojbeno uručena - bilo uz vaš potpis i datum na samoj odluci, bilo kao AR pismovna pošiljka, bilo uručenjem na radnom mjestu (npr. ostavi se na stolu radnika, uz potpis i osobe koja ostavlja te potpis barem još jedne osobe + datum).

prije 20 sati , jaki123 je napisao:

Da li je takav otkaz  zakonit?

Koji? Da li ste na kavi preuzeli taj dokument? 

prije 20 sati , jaki123 je napisao:

Da li je potrebam moj potpis?

U pravilu, da, kako sam navela u prvom dijelu odgovora. Ali može i bez vašeg potpisa ako se uručuje na radnom mjestu (ostavljanje na stolu primjerice).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , lawbydesign je napisao:

Odluka o otkazu mora biti nedvojbeno uručena - bilo uz vaš potpis i datum na samoj odluci, bilo kao AR pismovna pošiljka, bilo uručenjem na radnom mjestu (npr. ostavi se na stolu radnika, uz potpis i osobe koja ostavlja te potpis barem još jedne osobe + datum).

Koji? Da li ste na kavi preuzeli taj dokument? 

U pravilu, da, kako sam navela u prvom dijelu odgovora. Ali može i bez vašeg potpisa ako se uručuje na radnom mjestu (ostavljanje na stolu primjerice).

Znaci sve ono sto imam" je nacrt odluke poslan mailom bez pecata i potpisa zakonodavca,sa datumom kada mi je prvi nacrt odluke (bez pecata,potpisa) istu urucio na kavi?

Sa strane poslodavca nema ni potpisa ni pecata tako to ispada nevazece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , jaki123 je napisao:

Znaci sve ono sto imam" je nacrt odluke poslan mailom bez pecata i potpisa zakonodavca,sa datumom kada mi je prvi nacrt odluke (bez pecata,potpisa) istu urucio na kavi?

Sa strane poslodavca nema ni potpisa ni pecata tako to ispada nevazece.

Bez potpisa osobe poslodavca ovlaštene za njegovo zastupanje (u izvorniku ili kvalificirani elektronski potpis), odluka o otkazu ne proizvodi pravne učinke te vi nastavljate raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , lawbydesign je napisao:

Bez potpisa osobe poslodavca ovlaštene za njegovo zastupanje (u izvorniku ili kvalificirani elektronski potpis), odluka o otkazu ne proizvodi pravne učinke te vi nastavljate raditi.

Ja sam na bolovanju do daljnjega..

I ne namjeravam se vratiti u taj " pakao".

A na poslodavcu je da uruci otkaz sa vazecim" dokumentom i na vazeci nacin dostave po meni..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija