Jump to content

Podstanari i tužba


gmilcic

Preporučene objave

Lijep pozdrav, trebala bih savjet...Naime 2022 sredinom 2 mjeseca podstanari ulaze u stan( dvoje odraslih, dvoje djece i ona trudna...),stan potpuno uređen ,sve novo...oni oduševljeni...mladi ljudi,med i mlijeko,ne uzimamo polog( žao nam ljudi)🙄,i tako napravimo ugovor,prijava na poreznu i krećemo...sve u ugovoru piše, stanarina se plaća na račun, režije plaćaju podstanari po dolasku računa.( 1.naša greška.) funkcionira sve divno i krasno, struja se plaća( vidimo u aplikaciji),toplana i inkasator ( komunalije, čistoća) se valjda plaćaju...ne dolazi ništa u poštanski sandučić..,kasnije doznajemo da su našu poštu  bacali,mi ne provjeravamo..nema obavijesti...u međuvremenu se gospoda zarate sa susjedima, susjedi zovu policiju skoro svaki dan , susjedi zovu nas,mi zovemo podstanare,opominjemo ih,i tako neko vrijeme sve u redu,dugovi za komunalije i toplanu se gomilaju,mi ne provjeravamo ( 2 naša velika greška), vjerujemo ljudima...kad stiže dopis od odvjetnika,zbog podstanara se potpisivala peticija za izvlaštenje vlasnika stana iz suvlasničke zajednice,došla opomena pred ovrhu( dug 1500 eura inkasator i 700 eura toplana)...mi dobivamo lagane srčane udare...tražimo sa njima razgovor u stanu,jedva smo mogli doći,oni tvrde da su sve plaćali..,gospoda šalju izvode iz banke porukom( izvod prepravljan u aplikaciji).. tražimo račune,nema ih,kao djeca strgala,molimo ih da idemo u banku da dignu izvode pred nama,ali onda počinje kalvarija...optužbe sa njihove strane da mi lažemo,da neće oni naše dugove plaćati ( mi naravno imamo sve crno na bijelo da smo čisti)..dobivaju momentalni otkaz ugovora o najmu, preporučeno,rok iseljenja 15 dana..stan treba ostaviti u redu kako su ga i našli...prije svega promijenili su bravu bez da su rekli,ključeve nam bacili ispred ulaza u zgradu i pobjegli na drugi ulaz,nisu uopće htjeli napraviti primopredaju,kad smo ušli u stan imali smo šta vidjeti....
Što sad napraviti dalje? Stanarina i struja su se uredno plaćali ovo ostalo ne,stan je svinjac..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija