Jump to content

razvod


zlatkod8

Preporučene objave

Molim vas, imam pitanje....

Naime, već više dvije godine ne živim sa suprugom, zatražio bih sporazumni razvod, 

no ne znam koja je procedura. zajednički imamo četvero djece, ali već su odrasla, i samostalno žive. 

Ja sam se odrekao svoje polovice kuće i imanja, u korist sina koji je ostao u kući. Ne tražim ništa od nekretnina. 

Zanima me koji je postupak za pokretanje razvoda, ili poništenje braka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , zlatkod8 je napisao:

Zanima me koji je postupak za pokretanje razvoda, ili poništenje braka?

Oboje potpišete Zahtjev za sporazumni razvod braka (poništenje nije moguće u vašem slučaju). Imate jednostavnih obrazaca online. U njemu se konstatira da malodobne djece nemate.

Općinskom građanskom sudu na čijem ste području imali posljednje zajedničko prebivalište podnosite zahtjev za sporazumni razvod braka.

Nakon što sud donese rješenje kojim se sporazumno razvodi brak, žalba se može podnijeti zbog bitnih povreda odredbi parničnog postupka ili zbog toga što je pristanak za razvod dan u bitnoj zabludi ili pod utjecajem prisile ili prijevare.

Do prestanka braka razvodom dolazi kada odluka suda o razvodu braka postane pravomoćna te protiv nje nisu dopušteni izvanredni pravni lijekovi niti druga pravna sredstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija