Jump to content

Prijava boravista


DORIAN60

Preporučene objave

A predugo je za pisati ako tko može da se cujemo...

Uglavnom nisam više u svom stanu..na koji mi glasi osobno iskaznica. Iznajmiti san stan ugovor sam potpisao ovo je treći na godinu kod istih najmodavaca. Ovjerenom je u županiji na poreznoj. 

 

Nisam mijenjao osobnu i nije mi jasno nakon dvije godine netko iz MIUP-a zove bivšu ženu i kaže joj da ne mogu biti biti imati prebivaliste na svom bivšem stanu koji je prodan.

Kao ne znaju gdje sam..i da li ona možda zna. Ja sam mislio da je ta prijava u županiji dovoljna jer na ugovoru piše sve adresa cijena najma i rok na koliko se sklapa. Da li ću još platiti i kaznu i ja i najmodavci zbog ne prijave biravista na MUP-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I to mi je jasno ali da li mogu zadržati osobnu dok mi još vrijedi a boraviste prijaviti sa najmodavcima..jer ne vjerujem da će mi da i prebivaliste

Dobro prijavim boraviste u iznajmljenom stanu a sta da radim sa prebivalištem moram imati osobni dokument sa adresom i otkud policiji dani sam više neko ime morao dojaviti. Porezna nije onda bi znali na kojoj sam adresi i ne bi pitali bivšu ženu. Mogli su jednostavno saznati gdje radim. I nisam nista kazneno napravio već bi me pronašli da jesam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš dok ne dobiješ rješenja da ti je prebivalište ukinuto.Ako si zaposlen na neodređeno onda ti neće produžiti boravište treću godinu nego ćeš kod njih imati prebivalište.Maksimalno 2 godine se može prijaviti boravište na istoj adresi a onda ide prebivalište.

Možda je i novi vlasnik saznao da ti je tamo prebivalište i zatražio odjavu pa je zato tako kako je.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da moguce da je on prijavio

Ako bih sad prijavio boraviste to bi bilo prvo i zaposlen sam na neodredjeno

Ako im je prijavio mogli su me potražiti na poslu a ne zvati bivšu suprugu na posao..i pitati gdje sam sad ja..novi vlasnik zna gdje radim ako je prijavio

 

Hvala uglavnom nazvacu iza 8 kad počnu raditi..ali koliko se sjećam najmodavci su mi rekli da oni nisu nikad nikog prijavljivali za boraviste samo ovjrevali ugovor na poreznoj zbog poreza

Muci me sad da li budemo i kaznu platili neku sad

I sta ako budem morao mijenjati osobnu gdje ću se uopće prijaviti jer ne vjerujem da će najmodavci biti za prijavu prebivalista ..boraviste bi vjerovatno potpisali to je obrazac koji nosiš uz osobnu kao dokaz gdje trenutno boravis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da insistirali su na ugovoru jer ne žele ilegalno iznajmljivati nista žvaču MUP iza 8 iako ne vjerujem da bi pristali da radim osobnu na njihovu adresu stana 

Sad ne znam da li da njih prije zovem ili MUP

Hvala na pomoći 

 

Rjeseno pristali su da prijavim prebivaliste i napravim osobnu...samo mi nije jasno čini mi se da mi je telefonom rečeno kad sam zvao da sam došao u zadnji čas jer je odjava bila poslana...jedino je nisu uspjeli uručiti...da bi mi se odjavom prebivalista i mirovinsko i zdravstveno odjavili...ako sam dobro shvatio preko telefona.. nisam imao volje pitati o tome..na licu mjesta..hvala svima na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pitanje ....

Osoba je imala lažno prebivalište mjesecima radi izbjegavanja sudske dostave ali i nemogućnosti da joj netko drugi da prebivalište.

Cijelo to vrijeme ta osoba imala je uredno prijavljeno boravište kod novog stanodavca.

Stari stanodavac je tu osobu odjavio i izgubila je prebivalište.

Što je sada sa osobnom iskaznicom te osobe?

Poznanik policajac mi je rekao da toj osobi neće poništavati tu osobnu i koliko je meni poznato ta osoba tu osobnu sa starim (odjavljenim) prebivalištem i dalje koristi za identifikaciju.

Kako to?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito ju nikako ne vraća, putovnicu ne posjeduje, prijava je podnesena (lažna) zasigurno jer je došlo do uhićenja i do suca istrage. Najvjerojatnije neće dalje niti ići.

U "Pouci o pravima" standardno ne pišu drugi podaci prijavitelja osim imena i prezimena, a "Zapisnik o zaprimanju kaznene prijave" okrivljeniku nije predočen. Na njemu bi se vidjela adresa pa bi se mogla postavljati dodatna pitanja.

U međuvremenu se prijavitelj zaposlio, i to protuzakonito, ali to protuzakonito je po drugoj osnovi. No, i tamo je zasigurno trebala osobna.

Jasno mi je da bi trebao angažirati unutarnju kontrolu MUP-a, samo pitanje je kada će rezultati kontrole uroditi plodom jer kojom brzinom idu službene radnje ... užas

Samo represivni dio organa funkcionira, i to samo kod primjene represije doslovno. Onda su brzi. Čim nešto treba istražiti ... odeeeee

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija