Jump to content

Bijeg u Bosnu i Hercegovinu


marin1604

Preporučene objave

To razumijem u neku ruku nikad se nezna ali opet zanima me kolike su šanse nije okorjeli kriminalac nije teško kazneno djelo zato me zanima kakve su šanse za međunarodnu tjeralicu i što bi se dogodilo kada bi ga uhvatili dali bi ga automatski isporučiti Hrvatskoj ili bi na neki način mogao tražiti da u Srbiji to riješi iako nema drzavljanstvo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, sivko je napisao:

Postoji procedura kako se izručuje RH (kao i drugim državama).U Srbiji bi mogao riješiti samo da odsluži kaznu.

Sinko hvala na odgovoru ja sam ga pokušavao nagovoriti u par navrata da se vrati čovjek smatra da nije imao ispravno suđenje i nezeli daje otpor tome,zato me zanima posto se nije ni raspitao koje posljedice može imati znači ukoliko ga uhvate može tražiti da služi tamo kaznu,kolike su šanse da baš raspišu međunarodnu tjeralicu s obzirom.da nije teško kazneno djelo i dali on naprimjer tamo nešto može napraviti zatražiti državljanstvo ili neku sigurnost s obzirom da se nezeli uopće vratiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , aleksej20 je napisao:

da nije teško kazneno djelo i dali on naprimjer tamo nešto može napraviti zatražiti državljanstvo ili neku sigurnost s obzirom da se nezeli uopće vratiti

Nje tjeralica zbog kaznenog djela nego zbog izbjegavanja služenja zatvora.

Državljanstvo može dobit nakon xx godina legalnog boravka tamo.

prije 14 sati , marin1604 je napisao:

Ma neće ga uhvatit niti raspisati tjeralicu 

Srbija nije u Europskoj uniji

Nije ni BiH u EU pa braća Mamići ne smiju iz BiH da ih ne bi maznili u nekoj drugoj državi koja je članica Interpola.Međunarodna tjeralica se raspisuje kad imaju saznanja da je osoba van RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Nje tjeralica zbog kaznenog djela nego zbog izbjegavanja služenja zatvora.

Državljanstvo može dobit nakon xx godina legalnog boravka tamo.

Nije ni BiH u EU pa braća Mamići ne smiju iz BiH da ih ne bi maznili u nekoj drugoj državi koja je članica Interpola.Međunarodna tjeralica se raspisuje kad imaju saznanja da je osoba van RH.

Neće ni on nigdje izvan Srbije sad kolike su šanse da ga tamo uhvate,naprimjer ako dođe do toga dali na bilo koji način može tražiti da odsluzi tamo kaznu da ga nevracaju ovdje za Hrvatsku,i dali se može nekako zaštiti osigurati steći neka prava u Srbiji da ga ne prebace ovdje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Azil se ne potpisuje nego traži.Dok ne odobre ili odbiju siguran je.

Sivko koji su ishodi ukoliko dobije azil i ukoliko nedobije?i nešto mi je napomenuti da hoće ženu i djecu isto dovesti tamo,kako po tom pitanju ide sve ostalo,naprimjer prijava prebivališta i ostalo ako je on u bjegu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo ovako imam jedno pitanje 1.1 se javlja u centar za dijagnostiku ima 7 mjeseci za odguliti zanima me posto smatra da tamo neće dobiti nikakve informacije s kojim datumom bi najkasnije mogao izaći van i ako pokuša na polovici izdržale kazne pisati molbu kome to piše i kako kad ju može najranije pisati ukoliko se odbije na polovici kad može opet tražiti da ga se puste ili tko već traži po službenoj duznosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Piše županijskom sudu (sucu izvršenja)tamo gdje je kaznionica.Nakon 1/2 izdržale kazne (3.5 mjeseci) može tražit uvjetni odpust.Ako mu to ne prođe onda će čekat da upravnik po službenoj dužnosti traži ispust mjesec dana prije izdržale 3/4 kazne.Nema točnog datuma nego je kad riješe riješe (do 30 dana od zahtjeva).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 30. 12. 2023. u 7:14, sivko je napisao:

Piše županijskom sudu (sucu izvršenja)tamo gdje je kaznionica.Nakon 1/2 izdržale kazne (3.5 mjeseci) može tražit uvjetni odpust.Ako mu to ne prođe onda će čekat da upravnik po službenoj dužnosti traži ispust mjesec dana prije izdržale 3/4 kazne.Nema točnog datuma nego je kad riješe riješe (do 30 dana od zahtjeva).

Postovani ja bi se nadovezao s upitom ako je zatvorska kazna 7mjeseci znaci nakon polovice izdrzane kazne pise zupanijskom sucu izvrsenja na cijem je podrucju zatvor,dali se to obraca svome referentu i kako npr.saznati adresu suda koji je nadletlzan s obzirom da je unutra?2.stvar po sluzbenoj duznosti kada upravitelj podnosi za prijevremeni otpust nakon koliko bi to mjeseci bilo ako je 7mjeseci kazna?i dali to obavezno.traze po zakonu ili...dali osoba koja ima 7mjeseci kazne zatvora moze ostvariti pogodnosti na odlazak kuci vikendom ili kako to vec ide

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 10. 01. 2024. u 6:43, sivko je napisao:

Sve će mu u zatvoru objasniti.Ne treba on znat koji je sud nadležan.

Nakon 5.5 mjeseci (odnosno zahtjev šalje mjesec dana prije).Obavezno traži (po zakonu).

I za pogodnosti će mu sve tamo objasniti.

Posto je on sada vec u remetincu u 3.mje ima sud za jedno djelo,koji je postupak dali oni to u zatvoru znaju da on ima sud i dali ce ga voditi ili moze to odgoditi ili izbjeci da oni neznaju hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 49 minuta, sivko je napisao:

Trebao bi znati sud da je tamo pa će ga na suđenje odvesti pravosudna policija.

Poziv i datum rocista je primio prije nego se javio na izdrzavanje,kako onda sud moze znati?dali u zatvoru rade neke provjere sto se toga tice dali ima neki poziv za sud

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija