Jump to content

Zaustavljanje na autocesti


anonimno

Preporučene objave

Koliko je legalno zaustavljanje policije na autocesti kada traže od mene da na zaustavnoj traci izađem iz vozila (bez prsluka), a pored mene jure automobili. Naime ja se u takvoj situaciji bojim za svoj i njihov život što je puno gore od kazne za lagano prekoračenje, pogotovo kad se sjetim šta je nedavno bilo kod Vrbovca. Kome mogu prijaviti takva zaustavljanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaku nepravilnost u radu policije možete prijaviti Unutarnjoj kontroli MUP-a,a možete i najbližoj policijskoj postaji.

 

Glede vašeg odbijanja izlaska, treba procijeniti da li ste sigurno mogli izaći iz vozila (dakle pogled u retrovizor itd..). Ako jeste,a policajac će sigurno tvrditi da jeste, nema nikakvog prekršaja odnosno, stegovne ili druge odgovornosti policajaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Koliko je legalno zaustavljanje policije na autocesti kada traže od mene da na zaustavnoj traci izađem iz vozila (bez prsluka), a pored mene jure automobili. Naime ja se u takvoj situaciji bojim za svoj i njihov život što je puno gore od kazne za lagano prekoračenje, pogotovo kad se sjetim šta je nedavno bilo kod Vrbovca. Kome mogu prijaviti takva zaustavljanja

 

Na kojoj autocesti se to događa??

Smije vas zaustaviti, ovisno o situaciji otpratiti do prvog parkirališta, izlaza sa autoceste!!

Nema vozač što izlaziti iz vozila na traku za zaustavljanje i bauljat okolo, a ako se trebaju poduzimati neke druge opsežnije provjere, onda se to radi na parkingu!!

Samo mi odgovori gdje se to događa??

Mene zanima!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

zg obilaznica

 

Za pretpostaviti!!

Policija smije zaustavljati vozila na autocesti, međutim ukoliko nije nužno daljni nadzor se obavlja negdje na pogodnom mjestu!!

Na relaciji Zagreb-Lipovac policija daje svjetlosne signale, znak "slijedi me" i tako do prvog silaza, tek onda traže dokumente!!

Bio sam prisutan u par navrata takkvog postupka!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija