Jump to content

Ne dostavljanje policijskog zapisnika


Matthew

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam pitanje vezano uz policijski zapisnik, naime rentao sam auto i imao sam malu prometnu nesreću. 

Ja nisam bio odgovoran za nesreću ali to moram dokazati rentacaru na način da im dostavim policijski zapisnik.

Zahtjev za zapisnikom sam podnio dan nakon nesreće u policijskoj postaji. I također mailom tjedan dana nakon nesreće. 

Zapisnik mi nije dostavljen nakon isteka zakonskog roka od 30 dana odnosno od pismenog zahtjeva u postaji 45 dana. 

Jedina pogreška koju sam napisao u mailu je ta da sam napisao da tražim izvješće, a ne zapisnik. 

Moje pitanje je, koje je moje zakonsko pravo u postupanju protiv policijske postaje, obzirom da su prekršili zakonski rok za dostavu zapisnika. U međuvremenu meni je rentacar naplatio štetu jer im nisam mogao dokazati da nisam ja odgovoran za nesreću. 

Obzirom da PP nije dostavila zapisnik imam li ja pravo na naknadu 'štete' od MUPa? 

 

Hvala u naprijed! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Matthew je napisao:

Pozdrav,

Imam pitanje vezano uz policijski zapisnik, naime rentao sam auto i imao sam malu prometnu nesreću. 

Ja nisam bio odgovoran za nesreću ali to moram dokazati rentacaru na način da im dostavim policijski zapisnik.

Zahtjev za zapisnikom sam podnio dan nakon nesreće u policijskoj postaji. I također mailom tjedan dana nakon nesreće. 

Zapisnik mi nije dostavljen nakon isteka zakonskog roka od 30 dana odnosno od pismenog zahtjeva u postaji 45 dana. 

Jedina pogreška koju sam napisao u mailu je ta da sam napisao da tražim izvješće, a ne zapisnik. 

Moje pitanje je, koje je moje zakonsko pravo u postupanju protiv policijske postaje, obzirom da su prekršili zakonski rok za dostavu zapisnika. U međuvremenu meni je rentacar naplatio štetu jer im nisam mogao dokazati da nisam ja odgovoran za nesreću. 

Obzirom da PP nije dostavila zapisnik imam li ja pravo na naknadu 'štete' od MUPa? 

 

Hvala u naprijed! 

Znam da nije neka utjeha, ali vise puta sam u ZG čekao po 2-3 mjeseca da se isti sastavi što je apsurdno jer ima jednu stranicu. Ali tako je nažalost.  Slat požurnice, “maltretirat” ih mailovima itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Matthew je napisao:

u međuremenu meni je rentacar naplatio štetu jer im nisam mogao dokazati da nisam ja odgovoran za nesreću. 

Obzirom da PP nije dostavila zapisnik imam li ja pravo na naknadu 'štete' od MUPa?

prvo zahtjev za mirno rješavanje spora pa onda tužba.A za oboje ti treba odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija