Jump to content

naknadno pronađena imovina, obiteljska grobnica


jasna ri

Preporučene objave

Poštovani, suprug mi je preminuo 2012. Provedena je ostavinska, točnije u Rešenu piše ''neće se provoditi jer nema ostavinske imovine''. Pokojni suprug je bio korisnik obitelske grobnice. Svih ovih 12 g. nakon njegove smrti ja plaćam godišnje održavanje grobnice na njegovo ime. Trebam li ponovno dignuti ostavinsku raspravu za naknadno pronađenu imovinu, tj. grobno mjesto ili samo u komunalnom poduzeću promijeniti ime onoga koji plaća godišnje održavane, odnosno staviti svoje ime? Nas naslednika je 5.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Trebate obavijestiti sud s pozivom na poslovni broj tog rješenja o naknadno pronađenoj imovini u odnosu na koju će se provesti ostavinska rasprava, jer bez toga nema nikakvog upisa kao nositelja prava na grobno mjesto.

Hvala, ali nisam baš shvatila, ja nemam nikakav poslovni broj rješene, to izdaje komunalno pogrebno poduzeće ili.....?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 01. 2024. u 0:58, jasna ri je napisao:

Hvala, ali nisam baš shvatila, ja nemam nikakav poslovni broj rješene

Ovdje ste sami naveli to rješenje

Dana 14. 01. 2024. u 19:37, jasna ri je napisao:

Provedena je ostavinska, točnije u Rešenu piše ''neće se provoditi jer nema ostavinske imovine''.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, shatila sam sad. Zbunio me Vaš odgovor da trebam obavijestiti Sud, jer je ostavinska provedena kod javnog bilježnika. Znači li to da se moram opet njemu obratiti za grobno mjesto? Jer čovjek samo što me nije pridavio, jer mi nije imao šta naplatiti, pa mi naplatio dostavu poziva, besan. Moram li kod istog tog bijesnog javnog bilježnika ili može kod drugog?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , jasna ri je napisao:

Zbunio me Vaš odgovor da trebam obavijestiti Sud, jer je ostavinska provedena kod javnog bilježnika

Javni bilježnik je tu samo povjerenik suda.

prije 4 sati , jasna ri je napisao:

Znači li to da se moram opet njemu obratiti za grobno mjesto?

Nije bitan on već poslovni broj spisa, pa ćete vidjeti da li će sud provesti postupak ili će ga povjeriti javnom bilježniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija