Jump to content

Rok prijave bolovanja poslodavcu


Senada82

Preporučene objave

Ne mogu nigdje pronaći da li je to možda već netko pitao.. Uglavnom, vodim radno vrijeme djelatnicima u firmi. pojedini djelatnici se jednostavno ne pojave na poslu niti ikome jave da ih nema. Kada ih nazovem kažu da su bolesni. Postoji li propisana procedura o načinu javljanja poslodavcu kada je netko bolestan? Ja se uvijek javim isti tren kada ostanem na bolovanju pa mi nije jasno kakvo je to ponašanje. 

Konkretan slučaj: kraj je mjeseca i ja moram prikupiti podatke o bolovanju te doznake. Šef mi kaže da neki dopis odnesem kolegi. Ja usput na stubištu saznam da ga taj dan uopće nije bilo na poslu. Nazovem kolegu koji nonšalantno kaže da je bolestan. Prenesem šefu. Šef u čudu. Kaže da je mislio da postoji bar neka osnovna ljudska kultura da se netko javi da ga nema. Uz to sve šef nam je zaista susretljiv i normalan čovjek.

Drugi primjer: jučer poslijepodne mi kolega šalje emailom da je prekjučer otvorio bolovanje.

Napomena, mi smo velika firma i ne idemo pojedinačno po kancelarijama provjeravati da li je tko došao, postoji skener na porti gdje se svi prijave kada uđu i izađu, očekuje se da se netko javi ako ga nema

Što možemo učiniti?

hvala svima unaprijed!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Bonaparte je napisao:

Zakon o radu - članak 37., imaju tri dana da dostave potvrdu o privremenoj nesposobnosti za rad, inače može ići i izvanredni otkaz Ugovora o radu (ovisno koliko dugo se ne pojave na poslu)

Puno hvala na odgovoru. Da li to znači da se ja mogu, bez da ikome javim, ne pojaviti do 3 dana na poslu i tek 3ći dan javiti da sam bolesna ili slično?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 26. 01. 2024. u 11:00, Senada82 je napisao:

Kaže da je mislio da postoji bar neka osnovna ljudska kultura da se netko javi da ga nema.

Možete s Pravilnikom o radu urediti ovu obvezu tj. da su dužni na određen način i u određenom roku obavijestiti poslodavca o svojoj nenazočnosti na radnom mjestu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija