Jump to content

Podjela imovine nakon rastave


javorko1

Preporučene objave

Pozdrav svima,unaprijed se ispričavam ako otvaram novu tema a ako ona već postoji,naime imam pitanje ili dva,situacija je ovakva,žena i ja smo predali zatjev za sporazumi razvod na sud u 10 mjesecu, 

predmet se jos nije pokrenuo s mjesta tj jos smo u braku,dogovorili smo se za prodaju zajedničke nekretnine -stana.

Pošto ja živim u stanu a ona se dobrovoljno odselila ,bojim se da nece raditi pritisak na mene, da sto prije prodam stan ,sto znaci da bih ga morao prodati ispod cijene,

doduse mi smo se dogovorili da me ne pozuruje ,na sto je ona pristala.Meni je u interesu da sto dulje ga ne prodam, i pitam sto ona može poduzeti po tome pitanju,prepostavljam podnijeti tuzbu protiv mene,

i nacuo sam da mi sud može naložiti da ga prodam..

Takoder znam slučaj gdje je zena odbila isplatiti supruga, i on je podnio tuzbu ali i nakon 10 godina suda on nije uspio dobiti dio koji mu slijedi po obiteljskom zakonu..

I pitanje preporuka odvjetnika za ovaj dio imovinskog zakona po mogućnosti iz Zagreba.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , javorko1 je napisao:

da sto prije prodam stan ,sto znaci da bih ga morao prodati ispod cijene,

Bar danas cijena divljaju i imate mogućnost dobre prodaje.

prije 12 sati , javorko1 je napisao:

Meni je u interesu da sto dulje ga ne prodam, i pitam sto ona može poduzeti po tome pitanju,prepostavljam podnijeti tuzbu protiv mene

Tužba znači troškovi koje ćete na kraju morati platiti, kako Vaše, tako i njene.

prije 12 sati , javorko1 je napisao:

pitanje preporuka odvjetnika za ovaj dio imovinskog zakona po mogućnosti iz Zagreba.

Podijelite ovo sporazumno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,Borbena mislim da niste dobro shvatili ili sam ja tako to napisao da je nerazumno,znaci mi  smo se dogovorili da ćemo stan prodati,ja ga želim prodati po dobroj a ne pod svaku cijenu,a bojim se da bi ona u jednom trenutku počela zahtjevati da se stan proda pod svaku cijenu.Njoj tako odgovara ali ne odgovara meni,želim sprijeciti na neki način taj postupak,da znam sto napraviti tada,zapravo pravno gledano ne radi se vise o obiteljskom zakonu vec o pravno-imovinskim odnosima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija