Jump to content

ukradeni čekovi


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav svima i molio bih za savjet. Ukratko ču opisat svoj slućaj pa ako neko smatra da zna šta mi je za činit molim pomoć. Prije izvjesnog vremena kupio sam namještaj u jednoj trgovini namještaja u Sisku od nekoliko tisuča kuna koji sam platio sa 8 (osam) čekova u 8 jednakih rata koje dolaze na naplatu svakog mjeseca. E sad nakon prve rate koju sam uredno platio nastaje problem dotićna trgovina je opljačkana i iz nje su ukradeni svi čekovi naravno tu su se nalazili i mojih preostalih 7. Sada vlasnik trgovine od mene potražuje da mu donesem nove čekove ili da namještaj platim u gotovini čak mi je došao dopis od javnog bilježnika da u određenom roku platim namještaj i zatezne kamate uprotivnom će mi doć u ovrhu istog. U mojoj banci kažu da čekovi ti isti su još u opticaju i da ne plačam ništa dok sud ne donese odluku o njihovom poništenju. unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

banka bi trebala proglasiti nevažećima te čekove, odnosno trebali biste imati njihove serijske brojeve i ne bi se mogli naplatiti. kod izdavanja novih čekova uvijek će vam izbaciti tih osam čekova (i ovisno o banci neće vam dati nove dok tih sedam ne "sjedne"). mislim da bi vam bilo najpametnije dogovoriti se sa dućanom i dogovoriti nekakvu otpaltu ili nešto, čekati ovrhu nije baš pametno......ali pričekajte još koji odgovor, da ne bi bilo...... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bio u banci i oni vele da čekove nemogu proglasit nevažećim dok ne dobe nalog od suda nešto na tu foru, naravno bio i u trgovini i htio se sa vlasnikom dogovorit o plačanju istog ali uz neku potvrdu u slučaju da se čekovi nađu da mi se vrate ili da se ponište što su oni energično odbili. sad kad bolje razmislim laićki nisam ja kriv šta dotična trgovina nije pazila na čekove ja sam namještaj ajmo reč platio sad što su oni čekove izgubili ili ih im je neko ukrao mislim da nebi trebao bit moj problem ili se varam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

točno. niste vi krivi, ali u pitanju je dug koji nije podmiren, tj. vaši čekovi su "negdje", a ne tamo gdje trebaju biti. doista nezavida situacija... samo tko vama garantira da u tijeku ovrhe, vaši čekovi neće biti naplaćeni od vas, a vi još vam i ovrhu natovare. po meni nije ok sama činjenica da su čekovi ukradeni, a da vi nji hne možete uopće proglasiti nevažećim......netko bi mogao manipulirati njima na kojekakve načine. ne želim vas plašiti, ali se negdje još probajte informirati...pozdrav i javite kako je prošlo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ste kešom platili i novci ukradeni?Naravno da ima i razlike! Na vašem mjestu bih od trgovine tražio potvrdu da su imali moje čekove i da su ukradeni.Zatim bih otišao u banku i inzistirao da se čekovi ponište.Pa ne može banka stati na stranu lopova, a vi da plaćate.Osim toga postoji policijski zapisnik, priložite im i kopiju toga.

Budući vi niste krivi, ništa ne plaćajte, jer tko će vama vratiti novac ako se čekovi počnu naplaćivati.

Osobno bih trgovini počeo plaćati tek kad mi se ponište čekovi, nikakove potvrde ili sl. Čuvajte rate u "čarapi", a s obzirom na vlasnika trgovine čudno je da neće novac i izdati potvrdu da ga je primio umjesto čekova. ILI...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija