Jump to content

Neiskorišteni godišnji odmor


Referent12

Preporučene objave

prije 32 minuta, Referent12 je napisao:

Da li radnik koji ne uspije iskoristiti stari godišnji odmor do kraja lipnja tekuće godine ima pravo na naknadu ?

Da, ako mu nije bilo omogućeno korištenje godišnjeg odmora.

prije 32 minuta, Referent12 je napisao:

Da li mu poslodavac za te dane neiskorištenog godišnjeg odmora može isplatiti naknadu

Mora, ako mu nije bio omogućio korištenje ovog prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, 

moram priznati da sam sada malo zbunjena...:S ... kako je to moguće s aspekta čl. 80 i 82. ZOR-a ako nemamo pretpostavku "prekida radnog odnosa"? I kako se dokazuje jel omogućeno ili nije omogućeno (taj dio me zapravo najviše zbunjuje u zakonu 🙁)?

Mislim, ako je sporazum ništetan kako kaže u čl. 80 i plus toga još kaže da je to najteži prekršaj poslodavca u čl. 229. st. 1. t. 44., a onda opet piše da je bilo omogućeno ili nije...

Mislim teško mi je zamislit tu hipotetsku situaciju - u mojoj glavi to izgleda kao da dam radniku da ide na godišnji, on silom dođe na posao i ja sam mu omogućila al on nije htio, i sad ako nemamo pisani trag da je on rekao da ne želi ići na godišnji, kako ću ja to danas sutra dokazat, a ako napišemo da sam ja onemogućila i da mu za to isplaćujem naknadu za neiskorišteni godišnji onda je taj sporazum ništetan i ja ću platit kaznu. 

S druge strane ako kažem da sam ja omogućila ali on nije htio i nadjem dva svjedoka koji će to potvrdit ne moram mu ništa platit al u tom slučaju nema ni naknade za neiskorišteni godišnji odmor. Kako ja onda moram isplatiti radniku naknadu?

Mislim ne razumijem koji je smisao postojanja naknade u slučaju neprekidnog radnog odnosa kod istog posldoavca ako nije omogućeno korištenje godišnjeg odmora kad je to ništetan sporazum (dakle ne proizvodi pravne učinke već podliježe sankciji iz članka 229.)

 

 

uređeno: od Enchey
konkretiziranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija