Jump to content

Odbijanje zahtjeva za odštetu prilikom prometne nesreće


otac_u_sustavu

Preporučene objave

Početkom listopada zaobilazio auto na nedozvoljenom mjestu, u raskršću, koji je skretao ulijevo. Sjeo s čovjekom koji je potpisao Europsko izvješće o prometnoj nesreći da je on kriv, što je po priči mog auto osiguranja i točno budući da je početno mjesto udara bio moj prednji točak, znači dotični nije izvršio sve provjere prilikom skretanja ulijevo. Policiju nismo zvali jer sam smatrao da nema potrebe. Njegovo osiguranje je izašlo na teren, snimilo sve, procijenilo totalnu štetu s kojom sam se složio te tražilo dodatnu dokumentaciju koju sam dostavio. Međutim, zvali su i njega da ponovno da izjavu te je on izjavio da je do nesreće došlo zbog moje neprimjerene brzine te mi je odbijen zahtjev. 
Ima li smisla to dalje tužiti?
Ima li ikakve koristi od Europskog izvješća o prometnoj nesreći koja je potpisana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Vi ste zaobilazili auto na nedozvoljenom mjestu? A taj auto je skretao ulijevo i imao upaljen žmigavac?

Ako je to točno, onda nije on kriv, žao mi je. 


Eventualno nekakva suodgovornost, ali morate znati da niste ni Vi ovlašteni pretjecati bez da se uvjerite da to možete napraviti bez da provjerite situaciju u prometu. 

Ako sam krivo shvatila dinamiku nastanka prometne nesreće, slobodno opet objasnite pa možda skupa dođemo do drugačijeg zaključka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija