Jump to content

Isporuka PVC prozora kasni


daracc991

Preporučene objave

Pozdrav.

Prosle godine 5.10.2023 narucio sam komplet prozore PVC u iznosu 1100eu cca, s tim da je kompletno sve legalno uplaceno firmi na racun 50% akontacije.

(Imam uplatnicu i ugovor)

Kontstanto lazu ovaj tjedan iduci dolazi nije doslo ovo ono majstori na slobodnom i take fore,znaci proslo je 4mj +cca.

Jos sam im reko do iduceg tjedna cu cekati.

 

Sto se tice nije problem mi potrosit novaca za daljne ispunjavanje dogovoreno,advokat/tuzbe.

 

Zanima me sto da radim sljedece?

Mislio sam prvo poslat pisanim putem da mi vrate novac/akontaciju ako ne isporuce dogovoreno u roku 2 tjedna. Sto dalje prijava kome?

 

I jos ako moze objasnjenje sad stoji u ugovoru.

 


NAÈIN PLAÆANJA :
1. GOTOVINSKO-virmansko plaæanje : 50% avans prilikom narudžbe + 50% po dogovoru termina montaže.
ROKOVI ISPORUKE: 10-30 dana od dana uplate avansa i pismene potvrde narudžbe stolarije za standardne vrste i
boje profila (bijela). Za sve ostalo prema dogovoru.
USLUGA - u cijenu je ukljuèeno : izmjera na objektu, izrada stolarije, dostava stolarije do mjesta ugradnje,
demontaža stare drvene ili pvc stolarije i montaža nove stolarije.
Za eventualna ošteæenja fasade, žbuke, obloga, keramike, podova i sl. prilikom demontaže stare drvene/pvc
stolarije-ne snosimo nikakvu odgovornost.
Montaža se izvodi na naèin da se okviri prièvršæuju za zid s turbo vijcima, te se fuge popunjavaju poliuretanskom
ekspandirajuæom pjenom.
U CIJENU NIJE UKLJUÈENO: demontaža željezne i alu bravarije, demontaža staklene opeke i kopelita, prepravljnje
postojeæih zidarskih otvora -proširivanje ili sužavanje, zidarske obrade špaleta, opšavne i/ili pokrivne lajsne,
unutarnje i vanjske klupice, hidraulièni zatvaraèi za vrata-pumpe, vanjski i unutarnji rukohvati, fiksni i/ili zaokretni
komarnici, vanjski rolo komarnici, elektromotori za rolete, daljinski upravljaèi za motore, upotreba graðevinske skele,
kranova ili dizalica, sva ostala dodatna oprema za stolariju koja nije sastavni dio stolarije, RAL montaža, usluge
servisiranja i montaže stolarije i/ili dodatne oprema za istu dobavljene od treæe strane, osim ako nije navedeno u
opisu stavke ili posebno u ponudi.
OBVEZE NARUÈITELJA: osigurati slobodan prolaz do mjesta izmjera, osigurati slobodan i neometan pristup za
dostavno vozilo prilikom montaaže, osigurati adekvatni pristup elektr.energiji na radilištu, obavezno skinuti zaštitnu
foliju s pvc profila odmah nakon ugradnje.
Nakon izvršene montaže naruèitelj je obvezan zajedno s monterom pregledati svu isporuèenu i ugraðenu stolariju, te
dodatnu opremu i nako toga ovjeriti zapisnik o primopredaji. Naruèitelj/kupac se obvezuje da æe preuzetu robu platiti
u dogovorenom roku plaæanja. U protivnom prodavatelj zadržava pravo obraèunati zakonske kamate. Obavezno
adekvatno zaštiti stolariju prije bilo kakvih zidarskih radova ili radova druge vrste koji mogu uzrokovati upadanje
žbuke, pijeska, boje i sl. u okove, te izazvati nepravilan rad istih.
JAMSTVO:jamstvo se priznaje samo ako je stolarija ugraðena od strane proizvoðaèa, te uz pridržavanje uputa za
pravilno rukovanje i održavanje stolarije. Svi upotrijebljeni profili, okovi, staklo, vijci i ostala dodatna oprema ima
odgovarajuæe ateste i izjave o sukladnosti.
Jamstvo na bijele profile-10 godina (na osobine oblika profila sukladno prema tehnièkim nacrtima i postojanosti na
vremenske utjecaje)
Jamstvo na kaširane profile (folije)- 5 godina (na osobine oblika profila sukladno prema tehnièkim nacrtima i
postojanosti na vremenske utjecaje)
Jamstvo na okove koji spajaju okvire i krila- 5 godina (da neæe doæi do nastanka lomova nosivih dijelova, da neæe
doæi do korozije metalnih dijelova)
Jamstvo na stakla- 5 godina (da neæe doæi do stvaranja kondenzata-propuštanja- unutar ploha stakla).
Jamstvo na montažu- 2 godine (montaža je obavljena prema pravilima struke, sa dovoljnim brojem prièvrsnih toèaka
izmeðu okvira i zida)
Ostali uvjeti jamstva se izdaju uz Raèun - Jamstveni list.
Proizvoðaè se obvezuje izvršiti podešavanje ugraðenih elemenata bez nadoknade unutar 30 dana od izvršene
ugradnje elemenata, ako se za to ukaže potreba. Ako unutar 30 dana od izvršene primopredaje kupac pismeno ne
prijavi uoèene nedostatke, smatramo da su navedeni elementi ispravni i spremni za uporabu, te ne podliježu pod
uvjete jamstva.
Uvjeti:
Ovjerom (potpisom i/ili žigom) ove ponude preuzimate odgovornost te toènost podataka koji se odnose na vrstu
profila, specifikaciju, debljinu, dimenziju, broj komada i smjerove otvaranja, a ponuda dobiva svojstvo Ugovora.
Dogovoreni rok isporuke može se produljiti u sluèaju više sile (požara, potresa, poplave i sl.) ili u sluèaju da Kupac
nije na vrijeme pripremio graðevinu za ugradnju stolarije (netoène mjere otvora u sluèaju da ovlašteni predstavnik
tvrtke  nije bio na mjerenju, nedovršenost graðevine za ugradnju stolarije i sl.)
Firma nije odgovorna za kvarove nastale nasilnim ošteæenjem ili nestruènim rukovanjem.
Ponuda vrijedi iskljuèivo za navedene stavke, kolièine i karakteristike. U sluèaju promjene kolièina, dimenzija,
karakteristika i oblika Firma d.o.o. zadržava pravo na promjenu cijene.
Stolarija je u vlasništvu tvrtke dok se ne isplati u cijelosti .
Nakon pregledane ponude, slobodno nam se obratite radi moguæih nejasnoæa ili narudžbe.
Ova ponuda vrijedi 20 dana ili do znatnog poskupljenja materijala.

 

Sad samo nerazumijem ovaj dio stolarija je u vlasnistvu tvrtke dok se ne isplati,mislim tko je lud uplatit jos 50% krajnjeg avansa,ako nisu ni termin dogovorili?

 

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija