Jump to content

Da li bih bio kažnjen i kako te zašto?


Špiro55

Preporučene objave

Zanima me da li ja kao službena policijska osoba( a nisam..) mogu iz svojih privatnih razloga ići provjeravati tekući račun građana koji su mene prethodno prijavili za kršenje zakona zbog čega sam disciplinski upozoren. I zatim ako nađem na nečijem tekućem računu da je kupio nešto sumnjivo preko interneta da li se onda na osnovu toga može pokrenuti prijava i prekršajni postupak protiv tih građana koji su me naljutili? Znači ako prije toga nemam nikakve dokaze protiv tih građana, nikakvu osnovanu sumnju i razlog nego tek ako idem provjeravati njihove tekuće račune pa im onda nešto nađem.
Što bi se reklo jedni udarcem dvije muhe.. I osvetio bih se a i pokrenula bi se moguća prijava protiv tih građana.

Konkretno me zanima da li bi ja kao policajac bio u prekršaju i u kakvom točno? Koji bi ja to zakon prekršio u tom slučaju te da li bi ta prijava i proces protiv tih građana na osnovu pretrage njihovih tekućih računa bili zakonom opravdani i utemeljeni? Da li bi se te građane u tom slučaju moglo prekršajno osuditi na osnovu moje privatne pretrage koju sam napravio iz svojih privatnih razloga (ljut sam jer me se uhvatilo u kršenju zakona)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru, ali zanima me i to da li bi u tom slučaju proces i osuda na prekršajnom sudu  protiv tih građana na osnovu pretrage njihovih tekućih računa bili zakonom opravdani i utemeljeni? Da li bi se te građane u tom slučaju moglo prekršajno osuditi na osnovu moje privatne pretrage koju sam napravio iz svojih privatnih razloga? Da li bi ta presuda protiv njih bila valjana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Špiro55 je napisao:

hvala na odgovoru, ali zanima me i to da li bi u tom slučaju proces i osuda na prekršajnom sudu  protiv tih građana na osnovu pretrage njihovih tekućih računa bili zakonom opravdani i utemeljeni? Da li bi se te građane u tom slučaju moglo prekršajno osuditi na osnovu moje privatne pretrage koju sam napravio iz svojih privatnih razloga? Da li bi ta presuda protiv njih bila valjana?

Kao što je gore drot pisao, policija može dobiti uvid u račune samo temeljem sudskog naloga. Ovako, kako Vi to navodite priča pada u vodu jer ne možete do tih podataka privatnim putem. A, ako nekim čudom i dođete u posjed takvih informacija mimo procedure tada ste prekršili Zakon i Vi i onaj tko Vam je takve podatke ustupio pa će Vam veći problem biti dokazivati kako ste i zašto u posjedu informacija o računima građana od ovog gore navedenog. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Slyder je napisao:

Kao što je gore drot pisao, policija može dobiti uvid u račune samo temeljem sudskog naloga. Ovako, kako Vi to navodite priča pada u vodu jer ne možete do tih podataka privatnim putem. A, ako nekim čudom i dođete u posjed takvih informacija mimo procedure tada ste prekršili Zakon i Vi i onaj tko Vam je takve podatke ustupio pa će Vam veći problem biti dokazivati kako ste i zašto u posjedu informacija o računima građana od ovog gore navedenog. 

 

Hvala na iscrpnom odgovoru, zanima me još to ako je već taj građanin osuđen na prekršajnom sudu na osnovu takvog mojeg djelovanja protiv njega, da li je moguće pobiti takvu presudu i na koji način? tko je nadležan točno za to i možete li približno reći koja bi procedura za to bila?
I što sljeduje mene kao službenu osobu zbog takovog djelovanja iz privatnih razloga bez osnovane sumnje i dokaza?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, sivko je napisao:

Može tražit obnovu procesa.

Tebi slijedi kaznena prijava.

Da li bi ta prijava bila utemeljena na ovakvom slučaju? (našao na internetu) ili nešto drugo?
extension://bfdogplmndidlpjfhoijckpakkdjkkil/pdf/viewer.html?file=https%3A%2F%2Fhrcak.srce.hr%2Ffile%2F354358

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija