Jump to content

Razvod braka


fokus010203

Preporučene objave

Pozdrav svima,,,.evo ovako,nakon 16 god. došao je kraj braku i suživotu supruge i mene,što logično povlači pitanje podjele imovine. Od nekih bitnijih stvari imamo stan od 35m2 za koji isključivo ja plaćam kredit već nekih 12 god,preostalo je još oko tri godine plaćanja te je stan pod hipotekom za isti taj kredit u banci. U vlasničkom listu sam ja 1/1 vlasnik no pretpostavljam da to neće ići tako pa me zanima kako to funkcionira prilikom rastave,na što imam ja pravo,na što ona? Ona se iselila iz stana prije mj dana i u papirima za razvod to tako i piše da je trenutno na drugoj adresi. Osim toga,imamo automobil koje je prije 3 god plaćen 54 000 kn te ona želi da ju isplatim. Isplaćujem li ju polovicu iznosa na osnovu tih 54 000 kn  ili kako?

Unaprijed hvala na odgovorima,,,

Pozzz

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oboje je bračna stečevina, pa se dijeli na dva jednaka dijela prema tržišnoj vrijednosti.

Ostatak kredita za isplatu bi trebali dogovoriti i prema dogovoru plaćati, a onda srazmjerno s tim podijeliti kao bračnu stečevinu cijeli stan ili samo dio koji je zajednički otplaćen dok je trajala bračna zajednica (ako preostali iznos podmirite sami). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija