Jump to content

Naknada za nezaposlene branitelje


Željko22

Preporučene objave

Evo što su meni odgovorili:

"U vezi predmeta novčane naknade za nezaposlene, kontaktirao sam voditeljicu postupka u prvostupanjskom tijelu  Sisačko-moslavačke županije, kod koje se predmet imenovanog nalazi, a koja mi je rekla da prikuplja dokumentaciju u postupcima kontrole  svih predmeta novčanih naknada za nezaposlene, te da potvrde porezne uprave još uvijek nisu verificirane, što će biti nakon zadnjeg dana mjeseca veljače.  Nakon toga će donijeti rješenja u kojima će biti utvrđeni novi iznosi u postupcima novčanih naknada za  nezaposlene, sukladno izmjenama Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („NN“ broj 121/17, 98/19, 84/21, 156/23).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

To se i ja pitam, hoće li biti prije Uskrsa, bio danas u svojoj poštanskoj banci, nema uplate, pa ostaje jedino u subotu na bankomat, jer petkom kasne uplate na ovoj banci. Isto tako još nema novog izračuna naknade - rješenja, zvao ured za branitelje u županiji, nemaju sve papire, lani sam već bio dobio rješenje početkom ovog mjeseca, valjda bude skoro..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima. U prvom mjesecu prvi puta podnosim zahtjev za novčanu naknadu i do sada još ništa. Da li netko zna zašto tako dugo traje . Uvjeti su svi ispunjeni. I poznato mi je da se čekalo da se verificira iz porezne. Ali sada je 4 mjesec. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Mendok je napisao:

Pozdrav svima. U prvom mjesecu prvi puta podnosim zahtjev za novčanu naknadu i do sada još ništa. Da li netko zna zašto tako dugo traje . Uvjeti su svi ispunjeni. I poznato mi je da se čekalo da se verificira iz porezne. Ali sada je 4 mjesec. Hvala

Pozz, nazovite svoju referenticu u Uredu Državne Uprave za Hrv.Branitelje u Županiji gdje ste podnijeli zahtjev, oni sve to obrađuju. Ako ispunjavate sve uvjete, dobit ćete od njih rješenje i isplatu zaostataka od dana kad ste podnijeli zahtjev, tj. od datuma od kada vam priznaju pravo na naknadu. To zna trajati do par mjeseci jer provjeravaju sve živo, ukupne prihode u kućanstvu, podatke o vlasništvu nekretnina iz katastra i ZK i ostalo..

uređeno: od drazen_m
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala

prije 51 minuta, drazen_m je napisao:

Pozz, nazovite svoju referenticu u Uredu Državne Uprave za Hrv.Branitelje u Županiji gdje ste podnijeli zahtjev, oni sve to obrađuju. Ako ispunjavate sve uvjete, dobit ćete od njih rješenje i isplatu zaostataka od dana kad ste podnijeli zahtjev, tj. od datuma od kada vam priznaju pravo na naknadu. To zna trajati do par mjeseci jer provjeravaju sve živo, ukupne prihode u kućanstvu, podatke o vlasništvu nekretnina iz katastra i ZK i ostalo..

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo se rasteglo u zadnjih godinu dana, prije je to išlo vrlo brzo za mjesec, dva najviše a kod mene je nova referentica tj savjetnica, pa bi zvali za neke dodatne provjere da li se ima firma vani, da li se kupio novi automobil, tipa poziva ili osobni odlazak, ali što se tiče ukupni prihoda, ako izjavite da živite odvojeno, samostalno u dijelu kuće, ne pribrajaju se više prihodi od vaših roditelja i drugih osoba, jer ako se prijeđe u tome izračunu neki iznos, prije bilo tisuću kunu na mjesec, gubi se automatski pravo na naknadu, ali mislim da ima samo oko dvanaest-trinaest uvjeta za ispuniti ali ništa posebno dugo, vjerovatno je pošta prebukirana u zadnje vrijeme. Isto tako ako zaradite neki iznos, npr mislim rad na izborima npr 50 Eura, to vam odbiju od naknade u idućoj godini, ili ako ste nešto prodali motorno vozilo i slično, pa triba voditi računa o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Dioklecijan je napisao:

Malo se rasteglo u zadnjih godinu dana, prije je to išlo vrlo brzo za mjesec, dva najviše a kod mene je nova referentica tj savjetnica, pa bi zvali za neke dodatne provjere da li se ima firma vani, da li se kupio novi automobil, tipa poziva ili osobni odlazak, ali što se tiče ukupni prihoda, ako izjavite da živite odvojeno, samostalno u dijelu kuće, ne pribrajaju se više prihodi od vaših roditelja i drugih osoba, jer ako se prijeđe u tome izračunu neki iznos, prije bilo tisuću kunu na mjesec, gubi se automatski pravo na naknadu, ali mislim da ima samo oko dvanaest-trinaest uvjeta za ispuniti ali ništa posebno dugo, vjerovatno je pošta prebukirana u zadnje vrijeme. Isto tako ako zaradite neki iznos, npr mislim rad na izborima npr 50 Eura, to vam odbiju od naknade u idućoj godini, ili ako ste nešto prodali motorno vozilo i slično, pa triba voditi računa o tome.

Ma sve čisto nema ništa sa strane zarade. Vjerovatno zbog toga što su kao podigli nešto naknadu. Pa dok to sve ne usklade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija