Jump to content

Pomoć molim


anonimno

Preporučene objave

1995g moj je otac potpisao ugovor sa gradom na obročnu otplatu stana, Svaku od rata ja placam. Nadalje stan je imao dug 65000kn struje, sto ja uredno podmirujem, kao i druge dugove koje ja takođe podmirujem od prvog trena kad mi je stan prenesen darovnim ugovorom za koji je otac trazio od mene 30000 DEM + kucu. 1997 god otac mi prenosi stan darovnim ugovorom i ja ugovor poslje javnog biljeznika podnosim poreznoj upravi odmah, ali zbog neznanja netrazim uknjizenje odma vec 2003g. 2002g neki tip mi stavlja ovrhu nad stanom na racun toga sto mu je moj otac duzan 10000DEM od 1993g ali kako moj otac se takodje nije uknjizio stan je na gradu. On ( ovrhovoditelj ) prilaze ugovor zatrazen od grada radi ovrhe 2002g. i sud mu dopusta ovrhu jer neznaju ( navodno ) za moj ugovor sa ocem. Imaju li pravo kniziti za vlasnika mog oca 2002g. iako mi on to pravo daje meni 1997g. u darovnom ugovoru, tocnije sada kada znaju da sam ja vlasnik vanknjiznim pravom sjesti meni na stan koji sam ocu uredno platio za stan sto se vidi iz papira koji su javno kao ugovor potpisani kod javnog biljeznika 1999g. u kojima se navodi da sam prema ocu ispunio sve obaveze. Dakle pokusava mi se uzeti stan na racun oceva duga za koji nisam ni znao da postoji. Prije sklapanja ugovora sa ocem u ZK sam vidio da je stan neopterecen i smatrao da se posto imam ugovor mogu uknjiziti kad hocu pa nisam uocavao takvu vrst problema. Posten sam i nikad nisam kaznjavan, te sam nisam imao nikakve koristi od njegova zajma koji je zapravo iznosio 4000DEM.

Moze li se netko uknjiziti na ime mog oca 2002g. iako on to pravo predaje meni 1997g. u darovnom ugovoru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost, ako je podnesen prijedlog za uknjizbu vaseg oca 2002, i nakon toga prijedlog za ovrhu, a vi jos niste zahtjevali uknjizbu ili ste ju zahtjevali nakon ovrhe, obzirom na pravila prvenstvenog reda, ovrhovoditelj ima prednost pred vama.

 

Cinjenica da se niste knjizili, ako je ugovor valjan ide vama na stetu.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija