Jump to content

Kako iznajmiti prostor za proslave.


Bojan1974

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Situacija je ovakva. Kuća se sastoji od stana ( nekoliko soba) i to je prošlo kategorizaciju. Rekli su da se može najmiti kao fizička osoba preko računa do određene godišnje cifre i to kao paušal na broju kreveta.  To mi je jasno, kao i to da ne trebam imati obrt ako uplaćuju na račun i ne treba fiskalizacija. E sada... ispod toga stana je prostorija i vinski podrum koji je predviđen za dnevni najam kao prostor za proslave ili nešto drugo. Zanima me kako to sada najmiti? Naravno, zanima me kako je najpovoljnije. Da li postoji i za to neki godišnji paušal ili već neki način? Supruga i ja smo zaposleni, a njen otac je vlasnik kuće (što mislim da nema nikakve veze). Tražim najlakši, najjednostavniji i najjeftiniji način samog najma. Treba biti legalan, znači plaćam neki paušal ili što već. Ne bi otvarao j.d.o.o. jer toliko prometa neće biti, a i jednostavni obrt mi je trošak. Nije mi rješenje da svaki put pravim ugovor koji ovjeravam i nosim kod bilježnika i u poreznu. Ako postoji nekakav način kao paušal za taj stan gore bilo bi super. U poreznoj upravi gdje smo bili, mrze prijepodne sebe, a poslijepodne cijeli svijet. Ne žele niti pomoći, reći i bar uputiti gdje da se uputimo. 

 

Hvala unaprijed na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija