Jump to content

kako naći imovinu ovršenika?


loptica

Preporučene objave

Dragi prijatelji,

 

evo malo da i vas priupitam za savjete. U pogledu pronalaska podataka o računima pravnih osoba, podataka o plaći ili mirovini, vlasništva automobila i dionica u načelu ne postoje veći problemi.

 

Međutim, meni se problemi pojavljuju kada trebam utvrditi ima li ovršenik nekretnina, kada trebam doći do broja tekućeg računa fizičkih osoba, da ne govorim o slučajevima kada npr. osoba ima lovu u nekom investicijskom fondu a ja o tome ne mogu ništa saznati.

 

Kako vi saznajete podatke o nekretninama, tekućim računima i sl. Da li na gruntovnici daju podatke o ovršeniku samo prema imenu (znači bez kč. br. ...) i što u slučaju da ovršenik npr. ima vikendicu na moru...u tom slučaju bi mi na pitanje o vlasništvu odgovor mogao dati samo nadležni zk sud (tj. sud na moru).

 

Mogu li se nekako preko porezne uprave zatražiti svi podaci o ovršeniku?

 

Hvala vam unaprijed na Vašim mišljenjima, savjetima i iskustvima. Voli Vas vasa loptica :)

 

:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za račune trebate upotrijebiti taktiku privremene pljenidbe i navesti sve banke u prijedlogu pa ćete saznati kod koje ima tekući.

 

što se tiče nekretnine taktika je da prvo vidite gdje živi pa odete na gruntovnicu i pitate tko je vlasnik tog stana i saznati ćete da li je ovršenik.

ako nije kako bi se reklo frigo dragec. onda bi ste morali od gruntovnice do gruntovnice ispitivati da li određena osoba ima kakve nekretnine.

taktika je i da pitate u poreznoj jer ta i ta osoba prijavila neki ugovor o kupoprodaji pa i iz toga možete saznati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi kolega, hvala na odgovoru. ja sam isto za račune uglavnom išla s privremenim pljenidbama. al ono što mi se čini jako zanimljivo je ta porezna - jeste li vi (jel' možemo na ti?) kad tražili podatke od porezne...temeljem koje odredbe vam je porezna dužna dati podatke - čl. 14. Zakona o odvjetništvu? hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da članak 14 Zakona o odvjetništvu. ako nije službena ili neka druga tajna moraju dati podatke.

za sada s čokoladicama rješavam probleme saznavanja onoga što me zanima.

kada čokoladice nisu dosta onda službeno tražimo i opet moljakamo iako bi po zakonu trebali brzo dati podatke, ali znate našu administraciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija