Jump to content

Ostavinska rasprava


Limeni44

Preporučene objave

Pozdrav,imam pitanje u vezi obaveze javnog bilježnika.

Umro mi je otac pa smo pozvani na ostavinsku raspravu,moja sestra,tatina druga žena i ja.

Zanima me da li je javni bilježnik dužan provjeriti u svim bankama da li je tata imao račun u kojoj banci?

Na prvom ročištu nitko nije spominjao račun,to mi je bilo čudno jer je tata prije smrti prodao zemlju za 100 000 eura,sestra i ja smo tražili od bilježnika da se provjeri račun u banci,prije drugog ročišta smo saznali da je račun prazan ali je mogao imati račun u drugoj banci pa mi je čudno da to bilježnik nije provjerio prije prvog ročišta.Šta mi je dalje za radit?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tražite od bilježnika da od FINA-e zatraži izvadak iz jedinstvenog registra računa. To je popis računa u svim bankama. Bilježnik to nije dužan napraviti sam, ali ako kažete da vjerujete da je ostavitelj imao račun u drugoj banci, ali ne znate kojoj, bilježnik to kao povjerenik suda u ostavinskom postupku može zatražiti i dobiti. Nazovite bilježnika, ne morate za to čekati do drugog ročišta, neka do ročišta zatraži i pribavi podatke da se opet ne odgađa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija