Jump to content

Starosna ili invalidska mirovina


Skay

Preporučene objave

LP,imam 59 g i 39 godina staža, 2 djece, uplačivani 2 stup. Zbog bolesti ću vjerojatno morati u invalidsku mirovinu. Zanima me da li je invalidska puno manja od starosne mirovine ako se proglasi potpuni gubitak radne sposobnosti i kako se obračunava. Fali mi 1,5 g do starosne bez penalizacije pa sam zabrinuta zbog financija. Da li bi starosna bila puno veća od invalidske ili nebi puno izgubila s obzirom na godine staža. Hvala

uređeno: od Skay
Pravopis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Skay je napisao:

Poštovani, zar se vrijednost boda za invalidsku s potpunim gubitkom radne sposobnosti ne računa kao i za starosnu ako imaš 59 g, i staž od 40 g 

Poštovana,

bez poznavanja Vašeg stvarnog prosječnog vrijednosnog boda (pvb) za ukupni radni staž, Vašu sam situaciju prikazao uz simulirani pvb od 1,000 i rezultat je:

Izracun mirovine po ZOMO.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Skay je napisao:

Poštovani, zar se vrijednost boda za invalidsku s potpunim gubitkom radne sposobnosti ne računa kao i za starosnu ako imaš 59 g, i staž od 40 g 

Ali su mirovinski faktori različiti.Ovisno da li se radi o potpunom ili djelomičnom gubitkom radne sposobnosti a sposobnost određuje netko drugi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija