Jump to content

Prodaja nekretnine Predugovor i zabilježba u ZK


Imilkoo

Preporučene objave

Poštovani!

Prodajem nekretninu koja je vlasnistvo 1/1 vez ikakvi tereta imam kupca dogovorili smo cijenu,dio od dogovorene cijene bi dao keš ...posto ce ici drugi dio na kredit pravit cemo predugovor e i trazi da ovako napravimo šaljem njegov prijedlog u cijelosti...

Predlažem slijedeće:

Neka isplata u predugovoru ostane kako je prodavatelj predložio
Dodati u predugovor stavku da prodavatelj danom potpisa predaje kupcu izvornik rješenja o zabilježbi prvenstvenog reda radi namjeravanog otuđenja nekretnine
Prije sklapanja predugovora prodavatelj na nekretinini predloži zabilježbu prvenstvenog reda namjeravanog otuđenja nekretnine.

Na taj su način obje strane sigurne u sklapanje pravnog posla. Naime, ukoliko prodavatelju u ZK dođe bilo kakva zabilježba ili upis prije sklapanja glavnog ugovora, kupac može sa rješenjem o zabilježbi prvenstvenog reda taj upis izbrisati nakon što se upiše u ZK na temelju ugovora, pa je tako siguran da će njegov uplaćeni novac imati osiguranje.

 

Sto mislite o ovome dali da napravim tu zabilježbu i dali ja mogu imat posljedice dali me na neki nečin može izigrati??

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 13. 03. 2024. u 19:31, Imilkoo je napisao:

Poštovani!

Prodajem nekretninu koja je vlasnistvo 1/1 vez ikakvi tereta imam kupca dogovorili smo cijenu,dio od dogovorene cijene bi dao keš ...posto ce ici drugi dio na kredit pravit cemo predugovor e i trazi da ovako napravimo šaljem njegov prijedlog u cijelosti...

Predlažem slijedeće:

Neka isplata u predugovoru ostane kako je prodavatelj predložio
Dodati u predugovor stavku da prodavatelj danom potpisa predaje kupcu izvornik rješenja o zabilježbi prvenstvenog reda radi namjeravanog otuđenja nekretnine
Prije sklapanja predugovora prodavatelj na nekretinini predloži zabilježbu prvenstvenog reda namjeravanog otuđenja nekretnine.

Na taj su način obje strane sigurne u sklapanje pravnog posla. Naime, ukoliko prodavatelju u ZK dođe bilo kakva zabilježba ili upis prije sklapanja glavnog ugovora, kupac može sa rješenjem o zabilježbi prvenstvenog reda taj upis izbrisati nakon što se upiše u ZK na temelju ugovora, pa je tako siguran da će njegov uplaćeni novac imati osiguranje.

 

Sto mislite o ovome dali da napravim tu zabilježbu i dali ja mogu imat posljedice dali me na neki nečin može izigrati??

Hvala

Mislim da mu ZK nece temeljem predugovora to dopustiti jer ne dopustaju ni predbiljezbu prava vlasnistva temeljem predugovora.

Ali ako se odlucite ipak na to - dodajte klauzulu da Predugovorne strane suglasno utvrđuju da Prodavatelj ima pravo tražiti brisanje te zabilježbe ako se glavni ugovor o kupoprodaji ne sklopi u roku od X dana (odlucite koliko). Takoder stavite za rokove u kojima morate sklopiti glavni ugovor o kupoprodaji kao da su bitni sastojci predugovora  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija