Jump to content

napad na služ. osobu vozilom i dr.


marshal

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Prije par mjeseci bio sam u disco klubu iz kojeg sam otišao doma sa vozilom. Popilo se malo (0,70). Na policijski znak STOP nisam se zaustavio i po Splitu je zapocela potjera za mnom. Pratilo me je 7 policijskih vozila i na tri mjesta mi postavilo blokadu. Na prvom mjestu sam se zaustavio međutim policijsko vozilo koje je sa rotacijom bio zamnom je udarilo u moj zadnji kraj. Kada sam to vidio poludio sam i nastavio dalje gdje sam ponovno pršao kroz blokadu (bez nanošenja štete vozilima i policajcima). Na zadnjoj trećoj blokadi odlučio sam zaustaviti vozilo. 2 "milicijsko" vozilo je udarilo u moj lijevi kraj (vozačka i stražnja lijeva vrata).

Odlučio sam nastaviti jer me je bilo strah za vlastiti život. U nastavku priče ispred mene su se našla dva policajca koja su uperila pištolje u mene i suvozača. Nisu ništa vikali. Čak je i svjedok vidio da sam ih izbjegavao i da nikoga nisam niti takao. Probio sam i treću blokadu i pritom oštetio gumu na otok. Pobjegao sam doma. S obzirom da je vozilo u vlasništvu turističke agencije napisali smo punomoć u kojem smo napisali da je vozilo vozio Amerikanac poslovni partner. Ja u vozilu nisam zateknut.

 

To je istina, međutim oni kažu da sam napao službenu osobu i da sam krivotvorio punomoć.

 

Pitanja:

- Smije li polcija tako udarati u vozila odnosno da li se to može okarakterizirati kao napad na mene?

- U kojim okolnostima policija može izvaditi pištolj i da li mora upozoravati i išta govoriti?

- Ako me nisu zatekli u vozilu kako mogu garantirati da sam bio pijan dok sam vozio iako su me tek priveli kada su mi došli kući nakon pola sata (mogao sam piti i kod kuće jer su mi vadili krv tek sat i pol kasnije)

 

Da li mi se isplati tužiti policiju i kaj bi Vi napravili? Ima li tu rupa u zakonu jer mi se u suprotnom sprema dizanje vozačke i odlazak u zatvor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nevjerojatno ste bezobrazni, ali idemo odgovoriti.

 

- policija po zakonu o policiji i drugim zakonima smije poduzimati sve radnje da vas privede odnosno uhvati,

- u zakonu o policiji vam pise pod kojim uvjetima smije koristiti vatreno oruzje. po prici mislim da je legitimno izvadio pistolj,

- za alkohol mozda nece moci dokazati, ali kaznena djela ste pocinili i mislim da ce to moci dokazati,

 

najmanji vam je problem oduzimanje vozacke.

ne samo da nemate pravo na naknadu stete vec ce vas drzava tuziti za naknadu stete na njihovim vozilima, a da ne govorimo o kazni koju ce te dobiti po kaznenom zakonu.

 

zbog par tisuca kuna kazne vi ste sebi nakalemili taakve probleme.

zelim vam lijep i ugodan odmor u kaznenoj ustanovi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija