Jump to content

Prekrsajna prijava...


anonimno

Preporučene objave

...Prije par dana(tocnije u subotu) imao sam okrsaj sa jednim likom

(verbalnim a zatim nakratko i fizicki) sto je rezultiralo dolaskom

policije...uglavnom lik je poceo tjerati djecu od nekih 8 godina sa javnog igralista (inace na tom terenu igra selski klub) na sto sam ja reagirao da koga vraga tjera djecu...dolazi do verbalnog okrsaja nakon kojeg mi se lik unosi u facu i udara me na sto ja u samoobrani reagiram i lik od 2udarca pada na pod...cijeli taj dogadjaj je trajao mozda 1 ili 2 minute... lik zove policiju i ona dolazi za nekih 1h...policajac je uzeo njegovu a zatim i moju verziju dogadja te rekao

da ce protiv obojice biti podnesena prekrsajna prijava zbog remecenja javnog

reda i mira te da u roku od mjesec -dva mogu ocekivati poziv od suda...sad

sto mogu ocekivati?kakve mogu biti kazne u tom slucaju.....zahvaljujem na bilo kojoj informaciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

teško je reći kako će sudac okvalificirati prekršaj, u svakom slučaju kad dobijete nešto od suda onda ćete znati s čim imate posla. kad vas na sud pozovu onda će vam na pozivu pisati članak zakona, ovako vi ste iznijeli svoju verziju, a ne znamo što je policajac napisao zapravo u prijavi odnosno za što vas je prijavio. praksa je kod prekršaja protiv javnog reda i mira da se prijavljuju svi sudionici, koji će u redovnom postupku (moguće da vam i sudac donese rješenje u skraćenom postupku, tj. prekršajni nalog, na koji se trebate žaliti da biste bili saslušani pred sucem) dokazivati svoju nevinost. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci ako sam dobro shvatio postoji mogucnost da dobijem neku kaznu (bio kriv ili ne) bez ikakvog saslusanja pred sucem?

Sto ako ipak dodje do postupka tj. saslusanja pred sucem...kako to izgleda...jel su prisutni odvjetnici ili samo suprostavljenje stranke...jel to dugo traje (vjerojatno ovisi od slucaja do slucaja al posto ne znam nista o tome pitam)...da li u ovakvim slucajevima kad se branis vrijedi navoditi neke podatke o svom protivniku iz njegove proslosti (jer radi se o liku koji je svoje vlastite roditelje istjerao iz kuce, a imam jos brdo podataka o njemu) ili se sudac samo fokusira na dogodjaj zbog kojega je posupak i pokrenut...puno Vam hvala na odgovorima...pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sudac vam može donijeti rješenje u skraćenom postupku, tj. donijeti prekršajni nalog gdje će i vas i drugog sudionika proglasiti krivim i izreći vam novčane kazne. na taj nalog bi trebalo uložiti prigovor, pa bi se time taj nalog stavio van snage i proveo bi se redovan prekršajni postupak. ukoliko neka od stranaka angažira odvjetnika, isti može biti prisutan ročištu. trajanje postupka se ne može predvidjeti, mnoge se stvari ne mogu predvidjeti koje bi se mogle dešavati u postupku. to što je netko bio ovakav ili onakav u svojoj prošlosti ne utječe na postupak, a mislim da vam sudac baš i neće biti raspoložen slušati takve stvari, jer to vam je "rekla - kazala", a i to zasigurno ne bi bio predmet tog postupka, a i iznošenje takvih stvari odvlači pozornost od glavne teme i predstavlja gubljenje vremena......na stranu sve, još ništa niste dobili prema tome ovo je samo dio, a vi kad dobijete nešto onda se javite.....pozdrav :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Znaci ako sam dobro shvatio postoji mogucnost da dobijem neku kaznu (bio kriv ili ne) bez ikakvog saslusanja pred sucem?

Sto ako ipak dodje do postupka tj. saslusanja pred sucem...kako to izgleda...jel su prisutni odvjetnici ili samo suprostavljenje stranke...jel to dugo traje (vjerojatno ovisi od slucaja do slucaja al posto ne znam nista o tome pitam)...da li u ovakvim slucajevima kad se branis vrijedi navoditi neke podatke o svom protivniku iz njegove proslosti (jer radi se o liku koji je svoje vlastite roditelje istjerao iz kuce, a imam jos brdo podataka o njemu) ili se sudac samo fokusira na dogodjaj zbog kojega je posupak i pokrenut...puno Vam hvala na odgovorima...pozdrav

nisam mnogo upucen u ovakve slucajeve, ali bojim se da bi te lik mogao tuziti zbog nanosenja tjelesni ozlijeda, nadam se da nema nekog odvjetnika koji ce ga nasavjetovati sta da radi, danas postoje ljudi koji samo traze nesto tako,ali se za svaki slucaj prije dobro osiguraju i onda im svadje postaju

svakodnevnica .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima sto se odvojili malo vremena da mi odgovorite na moja pitanja...evo da Vas jos malo probam iskoristiti ;-) kao sto sam gore napisao sukob je poceo zbog tjeranja klinaca sa nogometnog igralista (danas sam bio u opcini kod nacelnika i on mi je rekao da je to opcinsko zemljiste tj. da je vlasnik opcina -sljedeci tjedan cu dobiti sve papire o vlasnistvu ) da li mi to moze ici u korist jer lik s kojim sam se sukobio je "nesto" u klubu koji se koristi tim igralistem i on svojata to igraliste ko da je njegovo...i jos jedna sitnica kad je zapoceo verbalni sukob lik je bio udaljen od mene 20m , on dolazi k meni (ja cijelo vrijeme stojim na mjestu)...jos zaboravih spomenut :-x:-( da je policajac uzeo izjavu 2 dva svjedoka (oni su ukratko opisali da da smo se verbalno a zatim i fizicki sukobili) ali ne znam sto je policajac tocno napisao jer kad je uzimao izjavu od mene nije me citirao nego je vlastitim rijecima opisao dogadja...hoce li oni biti pozvani na sud?pretpostavljma da je odgovor potvrdan ali posto neznam pitam...sorry na zbrkanom postu al cijeli ovaj tjedan mi je lud...pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Evo me opet nakon 3 mjeseca...danas sam dobio prekrsajni nalog u kojem pise:

 

Okrivljenici: 1. i 2.

 

 

krivi su sto su dana 7.4.2007. u subotu u 16h u.........narusavali javni red i mir na nacin da su dosli u verbalni sukob poradi prigovora 1.okrivljenog(tj.mene) na nacin pristupa djeci u sportskom parku pri cemu su se medjusobno vrijedjali psovkama i uvredama galameci, nakon cega su se i fizicki sukobili medjusobno se udarajuci sakama i nogama po tijelu, kojom prilikom je lik dobio lake tjelesne povrede opisane u bolnickoj prijavi...stvarno ne znam sto se to misli pod laksim tjelesnim ozljedama...nije da se opravdavam jer od toga nemam bas nikakve koristi ali liku nije bilo nista...uglavnom dalje pise

 

dakle ,remetili su javni red i mir, cime su pocinili prekrsaj iz cl.13 Zakona o prekrsajima protivjavnog reda i mira, kaznjiv po istom clanku (NN 5/90, 47/90 i 29/94) za koji im se prekrsaj temeljeg istog zakona izrice novcana kazna u iznosu o 768kn - svakom

 

dalje kaze da temeljem clanka cl.43 st.1 Zakona o prekrsajima sam duzan platiti novcanu kaznu u roku 15 dana ili ce mi se temeljem cl.45 st.4 i 6 o prkrsajima naplatiti prisilnim putem i ako se prisilna naplata u roku od 6 mjeseci ne uspije kazna se zamjenjuje zatvorom.

 

Na temelju odredbe cl.150 st.1 toc.7 i cl.151 st.1 Zakona o prekrsajima okrivljenici su duzni na ime troskova prekrsajnog postupka platiti pausalni iznos od 150kn svaki ili ce se u protivnom sukladno odredbi cl.261 st.1 istog zakona naplatiti prisilom

 

Obrazlozenje:

Na zahtjev policijske postaje od dana 13.4.2007. i temeljem ispravka Zahtjeva za pokretanje prekrsajnog postupka od dana 13.4.2007. pokrenut je prekrsajni postupak protiv okrivljenika zbog djela opisanog u izreci rjesenja.

 

Kako je iznzahtjeva dovoljno utvrdjeno da su okrivljenici pocinili prekrsaj, pri cemu je taj zahtjev utemeljen na vjerodostojnoj dokumentaciji i to sluzbenim zabiljeskima o obavljenim razgovorima sa okrivljenicima, 2 svjedoka te bolnickoj prijavi za njega - laka tjelesna ozljeda, ovaj sud je temeljem cl.162 st.1 zakona o prekrsajima, a vodeci racuna o svim okolnostima iz cl.48 istog zakona izdao prekrsajni nalog bez ispitivanja i provodjenja glavne rasprave.

 

Sud je okrivljene proglasio krivima te ih kaznio kao u izreci ovog rjesenja...

 

Olakotnih okolnosti nije bilo, dok je kao otegotnu okolnost na moju stranu Sud cijenio laku tjelesnu povredu koju sam nanio njemu.

 

 

Prvo ispricavam se na poduzem postu ali morao sam napisati sto pise u prekrsajnom nalogu...sad sto mi je ciniti(svaki savjet dobrodosao)...uloziti prigovor??ili nesto drugo...svjestan sam da mi ove lake tjelesne ozljede ne idu prilog ali stvarno ne znam o cemu se radi...jel mogu negdje saznati kojeg je datuma stigla bolnicka prijava?i jel normalno da se prakrsajni postupak pokrece 6 dana poslije incidenta?... ZAHVALJUJEM...pozdrav

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da biste mogli uopće iznijeti svoju verziju događaja i saznati nešto više, savjetujem ulaganje prigovora, u kojem samo napišete da se ne slažete sa navodima iz naloga, te da tražite provođenje redovnog prekršajnog postupka. sama činjenica da su nastupile tjelesne ozljede nije zanemariva, te su vam i one kao takve uzete kao otegotne okolnosti.čak je i dobrodošlo da se prekrš. postupak pokreće 6 dana po događaju, to je pohvalno.... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E hvala Vam...nego gdje se ulaze prigovor?...pretopstavljam da trebam otici do prekrsajnog suda ali posto do sada nisam imao ovakvih iskustva pitam...jos jedno pitanje vezano uz lake tjelesne povrede...sto se sve podrazumjeva pod njih?...jel imate mozda kakav link gdje je objasnjeno sto spada pod njih...jer ne bi me cudilo da lik na osnovu toga povede neku privat tuzbu...hvala jos jednom...pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo napravio sam prigovor...sutra ga nosim na sud...pa jel valja ovo kako sam ga napisao?...hvala i pozdrav

 

 

Ime i prezime

Adresa

 

u (ime grada),datum

 

na broj: 511-..-..-../..-III-../07

 

 

 

 

PREKRŠAJNOM SUDU U (ime grada)

 

Protiv naloga prekršajnog suda u (ime grada ) broj 511-..-..-../..-III-../07 od dana 13.04.2007. u zakonskom roku podnosim:

 

 

 

PRIGOVOR

 

Pobijanim nalogom proglašen sam krivim zbog prekršaja iz cl.13 zakona o prekrsajima protiv javnog reda i mira te mi je izrečena novcana kazna od 768,00 kuna,sto je protuvrijednost od 200DEM, odnosno 102 eura i pausalni iznos od 150,00 kuna na ime troskova prekrsajnog postupka.

 

 

 

 

OBRAZLOŽENJE

 

Smatram da prekrsaj koji mi se stavlja na teret nisam pocinio, odnosno da ga nisam pocinio na nacin kako je to opisano u pobijanom prekrsajnom nalogu te predlazem prekrsajnom sudu u Kutini da pobijani nalog stavi izvan snage i provede redovni postupak u kojem ce me saslusati.

 

 

 

 

potpis

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve ti je ok, samo broj spisa na koji se pozivaš, odnosno broj naloga ti nije ok.....

to ti nije broj spisa od suda, sudovi nemaju takve brojeve.....

brojevi koj započinju sa npr. 511-19-........itd su brojevi od policije odnosno prekršajnog naloga........

moraš napisati točan broj sud ne vodi evidenciju po tom broju.........

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na broj: 511-..-..-../..-III-../07 ------>znaci umjesto ovog stavljam poslovni broj IV-JR-.../07 koji se nalazi skroz gore u desnom kutu na prekrsajnom nalogu

 

jel ga treba i pod "prekrsajnom sudu.." promjeniti ili tamo je ok?

 

Jos jednom sorry na gnjavazi al nemam pojma o ovom pa pitam...hvala puno...pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija