Jump to content

okućnica - hitno


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas da mi odgovori netko ukoliko zna.

Osoba je kupila 30 m2 u obiteljskoj kući , u ugovoru je upisano da kupuje garsonjeru od 30m2 u obiteljskoj kući od 100m 2.

Koliko joj pripada okućnice, time ne mislim na zemlju ispod stana, fasadu , krovište itd.

Mislim ima li pravo na dvorište tj. vrt i otprilike koliko, tj. kako se to računa.

 

 

Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru, ali ne znam jesam li dobro shvatila.

Kada dođe do etažacije, njoj bi prema zakonu trebalo pripasti isto toliko okućnice koliko ima kvadrata stana, da li to znači da u to ulaze zajedničke stepenice kojima dolazi do svog stana , prostori ispred stana .

O čemu se radi; ona, naime želi napraviti veliku terasu ( cca 40 m2 ) ispred svog stana koji misli i ostakliti , nešto poput zimskog vrta jer je u prizemlju kuće. Pa me samo interesira, obzirom da se mi ostali suvlasnici sa tim apsolutno ne slažemo

da li prilaz do njenog stana također ulazi u zajednički dio nekretnine tj. da li se i to uračunava u njezin dio okućnice koji joj pripada.

Naime, gospođa na pristaje na etažaciju pa smo pokrenuli razvrgnuće suvlasništa ali bi se htjela malo više informirati dok uopće dođe do rasprave .

Još jednom puno hvala na odgvoru!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijavite građevinskoj inspekciji da radi nesto bez lokacijske i građevinske pa ce joj naloziti da prestane s radovima i da ukloni ono sto je obavljala.

bez vase suglasnosti ne moze nista raditi na zajednickim dijelovima nekretnine.

uredba iz 1997 godine govori sto je zajednicki dio zgrade.

primjerice to su stepenice, lift, vanjski dio fasade, i drugo sto pise u toj uredbi.

razvrgnuce etaziranjem ste trazili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija