Jump to content

Spor oko međe i travnjaka


loolipop

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć. 

Živimo u kući na malim parcelama u gradu. Moje dvorište ima svega 10ak kvadrata i odmah na međi je susjedova kuća. 

Nedavno sam uređivao dvorište i odštemao susjedovu betonsku tvorevinu u obliku žlijeba, zabetonirano uz njegov temelj, a ulazi u moju parcelu širinom od 25 cm i prostire se uzduž cijele moje parcele. Tamo sam posadio travnjak koji se sada naslanja direktno na susjedov temelj. Imam li pravo tako posaditi travnjak?

Susjed tvrdi da zbog moje trave ima vlagu u kući, ali to ne vjerujem. Jer je prije uređenja tamo bio vrt na povišenom koji se naslanjo direktno na njegovu fasadu, a ne temelj. Taj dio sam spustio za 40cm, izravnao s ostatkom dvorišta i posadio travu.

Tko je sad u pravu, a tko u krivu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Ako se susjedu pojavljuje vlaga u kući, u tom slučaju temelji i zidovi nemaju pravilno izvedenu hidroizolaciju – za takvo stanje niste vi krivi, nego onaj tko je gradio susjednu kuću.

A vi na svojoj građevinskoj čestici možete posaditi što hoćete pod uvjetom da grane (grmlja ili drveća) ne prelazi na susjedno zemljište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija