Jump to content

Prijevara prilikom prodaje nekretnine


NewUser1

Preporučene objave

Pozdrav svima, 

zanima me gdje bih mogao pronaći kopiju ugovora o kupoprodaji nekretnine.

Radi se o tome da je jedan moj prijatelj koji je osoba s intelektualni poteškoćama i ovisnik na nagovor poznanika prodao stan po cijeni višestruko nižoj od tržišne a pri tome ne zna kod kojeg javnog bilježnika je potpisao ugovor (navodno negdje kod Črnomerca) niti ima kopiju ugovora.

Planiram cijeli slučaj prijaviti policiji i centru za socijalnu skrb ali ne znam dali je to moguće bez kupoprodajnog ugovora. 

Mislim da nema smisla da obilazim sve javne bilježnike oko Črnomerca pa ako netko zna gdje se mogu pronaći kopije kupoprodajnih ugovora molio bih da mi kaže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

U zemljišnoknjižnom odjelu nadležnog Općinskog suda.

Hvala Vam na odgovoru.

Nekretnina se nalazi u gradskoj četvrti Trnje pa pretpostavljam da je nadležni općinski sud Palača pravde u Vukovarskoj.

Dali mogu ja koji nisam kupac ni bivši vlasnik nekretnine pristupit tom ugovoru i dali možda znate na kojem odijelu se to podiže?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Da, jer se radi o javnim ispravama. Nadležan je Zemljišnoknjižni odjel Općinskog građanskog suda u Zg.

Puno Vam hvala,

Jos jednu stvar ne znam. Koji podatci mi trebaju da bi pristupio tom ugovoru? Dali mi treba broj katastarske čestice, broj ZK uloška ili nešto treće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 04. 2024. u 0:46, NewUser1 je napisao:

Puno Vam hvala,

Jos jednu stvar ne znam. Koji podatci mi trebaju da bi pristupio tom ugovoru? Dali mi treba broj katastarske čestice, broj ZK uloška ili nešto treće?

Ne idete u palaču pravde, nego u Prilaz baruna Filipovića 22 preko puta Laube, tamo je ZK odjel

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija