Jump to content

Je li oporuka mojih roditelja valjana?


Marko76

Preporučene objave

Pozdrav svima. Molim upucene za pomoc. Unaprijed hvala.

Situacija je slijedeca.

Imam brata koji je vrlo problematican; ima problema s drogom, kockanjem i zakonom. Trenutno zivi s dugogodisnjom curom kao podstanari - nemaju, niti planiraju imati djecu.

Nasi roditelji imaju svoj stan i svi troje se slazemo da taj stan ostane mojem bratu nakon njihove smrti, jer meni ne treba, ja imam posao i vlastiti stan. Medjutim, strah nas je da ce on taj stan prodati i potrajbati novce, te opet biti bez icega. Moji roditelji su predlozili da prepisu taj stan na moje ime, a da brat ima pravo koristenja - sto sam ja odbio. To bi mi samo stvorilo dodatne probleme, brat nece placati rezije, a moze biti i agresivan prema meni. Stoga smo sastavili oporuku prema kojoj on dobiva stan ali da ga nema pravo prodati, darovati, iznajmiti ili ostaviti oporukom nekome bez mojeg potpisa. 

Zanima me da li je to pravno vazece.

Posto imam dvoje djece, htio bih i to da taj stan jednoga dana dobiju moja djeca, a ne njegova cura narkomanka ili netko od njezinih. Djecu ionako nece imati, a posto su vec godinama skupa i zivjet ce zajedno, ona ima ista prava kao i bracni drug koliko sam upucen. 

Dakle, dodatno pitanje je kako osigurati da obiteljska imovina ostane u obitelji u ovoj situaciji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija