Jump to content

Ostavinska rasprava-nekretnina u drugoj državi


Josipjoza

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Ovako imam jedno pitanje za Vas, a tiče se ostavinske rasprave. Naime djed je preminuo prošle godine u 2 mj. živio je u BiH. Tamo je i bila ostavinska rasprava. Podjelilo se sta se moralo podjeliti, ali ostao je stan u Zagrebu. 
Javni biljeznik je rekao na ostavinskoj da ga ne moze ukljuciti u raspravu jer se nalazi u drugoj drzavi i da moramo rijesenje ostavinske nositi u Zagreb na opcinski sud da se vanparnicni prizna rijesenje i kada to dobijemo da ce onda ona moci ukljuciti stan u ostavisku.
 

Odnesao sam rijesenje kad je bilo gotovo, predao, platio i oni priznali. Poslao to dole kod javnog biljeznika odnosno svojoj tetki i jucer joj je javni biljeznik rekao ona to nije rekla (ja sam tamo bio i meni se obracala jer zivim u Zagrebu i objasnjavala mi je postupak) i sada mene zanima sta sada? Ja samo zelim da se pitanje vlasnika rijesi odnosno da se taj stan ukljuci u ostavisnku i da se moze napokon odjaviti djed i predati papiri da je covjek umro a ne ovako se natezati. 
 

Pa molim nekoga od vas ako zna di kako sta dalje

rijesenje je na latinicnom pismu i nije ga potrebno prevoditi ako nekoga to zanima

hvala svima na savjetima

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ostavinska rasprava-nekretnina u drugoj državi

Morate pokrenuti ostavinski postupak u Hrvatskoj i to pred općinskim sudom na čijem se području nalazi ta nekretnina (Općinski građanski sud u Zagrebu ili Općinski sud u Novom Zagrebu). Dakle, samo podnesete prijedlog za provođenje ostavinskog postupka u Hrvatskoj i provest će se novi postupak u kojem će ostavinsku imovinu činiti samo taj stan (i eventualno druga imovina u Hrvatskoj, ako je ima). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, LjuboZG je napisao:

Morate pokrenuti ostavinski postupak u Hrvatskoj i to pred općinskim sudom na čijem se području nalazi ta nekretnina (Općinski građanski sud u Zagrebu ili Općinski sud u Novom Zagrebu). Dakle, samo podnesete prijedlog za provođenje ostavinskog postupka u Hrvatskoj i provest će se novi postupak u kojem će ostavinsku imovinu činiti samo taj stan (i eventualno druga imovina u Hrvatskoj, ako je ima). 

Pa ja nemogu vjerovati kako su ljudi neozbiljni i glupi. Mislim zavlaci nas zena iz druge drzave a nema pojma o pojmu. 

jeste sigurni da samo to treba?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija