Jump to content

Ne dopusten ulazak u suvlasnicki dio


Mentalist2

Preporučene objave

U sukobu sam s prestavnicom suvlasnika i to je duga prica. 6.g nemam kljuc od druge zajdeničke prostorije (šupe). Zelim iznajmiti stan . GSKG joj je pisalo 3 dopisa da MORA dati kljuc kako pise u vlastovnici sta sve pripada stanu.+i iz pričuve koju placam -održava se i ta prostorija. Nece dati ,ogkušava se i na njih ,vise na meil ne odgovaraju. Zvala sam MUP. Pogledali sekund vlastovnicu+meil od GSKG ,osli do nje isti ulaz. Nece dati jedino sto je rekla da ju slobodno tuzim. Ok moze. To je stvarno pravo koliko citam-tuzba? Samo ne znam koga se tu tuzi,GSKG glavni ili ona ? Dobijaju li se zaostaci od tih 6 godina koliko nije dala kljuc da koristim prostoriju jer placa se kazem iz pričuve održavanje . Inace ne bitno (davala je kljuuc kako kome joj pase).. Međuvlasnički ugovor isto pise imam pravo na prostoriju . Molim savjet .. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Tražite izravno od upravitelja ključ, pa neka se oni s njom prepucavaju. Ili od drugih suvlasnika. 

Hvala..na email ne odgovaraju (slikala sam im i od MUP-a dokaz da ne zeli dati). Ici cu onda predati pismeno upravitelju. Suvlasnici zele dati - ali se boje da im nece ona zvat policiju mozda (zove ljudima i za trešenje tepiha ..da ne idem sad u dalj ..)🤦 Najljepse Vam hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete predati pisani zahtjev upravitelju, jer je on odgovorna pravna osoba. Dužan Vam je isto tako pisanim putem odgovoriti u roku od 15 dana.

Možete uzeti ključ i od suvlasnika, pa neka ona zove policiju. Koga briga.

Zašto netko drugi ne skupi potreban broj potpisa suvlasnika i preuzme joj ovlasti predstavnika stanara. Što će Vam takva konfliktna osoba, kontraproduktivna je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Možete predati pisani zahtjev upravitelju, jer je on odgovorna pravna osoba. Dužan Vam je isto tako pisanim putem odgovoriti u roku od 15 dana.

Možete uzeti ključ i od suvlasnika, pa neka ona zove policiju. Koga briga.

Zašto netko drugi ne skupi potreban broj potpisa suvlasnika i preuzme joj ovlasti predstavnika stanara. Što će Vam takva konfliktna osoba, kontraproduktivna je.

Sad slazem dopis pismeni upravitelju. Pa nosim sutra .. Hvala sto ste mi rekli za zakonski rok nisam znala (hvala vam od srca). Eh ..nitko ne zeli biti predstavnik,vec je jednom dobila ostavku jer si je sama postavila kameru na vrata stana..- pa su je opet odabrali 1\3 za predstavnika..🤦. Plus kcer ju je pitala usmeno zasto ne da kljuc- kcer je polijevena vodom ne znam dali tu smijem staviti dokument hitne pomoći (to se dogodilo kad ju je kcer usmeno pitala razlog sve evidentirano MUP - hitna ) ..pričuvu placam i za tu prostoriju. .

Sve sad prilazem pismo za upravitelja i dokumente ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, Mentalist2 je napisao:

pa su je opet odabrali 1\3 za predstavnika..

Predstavnika biraju suvlasnici zgrade nadpolovičnom većinom, a koja se određuje prema veličini prostora suvlasnika.

prije 16 minuta, Mentalist2 je napisao:

ne znam dali tu smijem staviti dokument hitne pomoći (to se dogodilo kad ju je kcer usmeno pitala razlog sve evidentirano MUP - hitna ) .

Dapače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dakle pisala sam .. sad ce 1 g i 7 mj kako prestavnica ne zeli dati kljuc od zajednicke prostorije koja mi pise u ugovoru stana da imam i na nju pravo a i u međuvlasničkom ugovoru. MUP bio,odbija. Dobila je nalog od GSKG da mora dati, odbila je. Jedino privatna tuzba. Moze savjet za odvjetnika nemam ;- sama cu napisat tuzbu,.dali se trazi i kljuc, ali i** odstetni zahtjev novcani te ko ga određuje ? **Jer iz privuče placam i popravke i održavanje te prostorije..

Ili pisem tuzbu samo za kljuc ?

Ako sam fulala temu oprostite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija