Jump to content

Prebacivanje hipoteke na drugu nekretninu


3ma

Preporučene objave

Poštovani, 

Zanima me kako se zaštititi da ne ostanem na ulici, bez ičega ?!

 

Naime, situacija je sljedeća, živim s roditeljima u stanu koji je u njihovom vlasništvu.

Brat živi u svom stanu koji je pod hipotekom i želi ga prodati.

Došao je na ideju da tu hipoteku prebaci na roditeljski stan jer svoj drugačije ne može prodati.

Ono što mene zanima je, koji je najbolji način da se roditelji i ja zaštitimo, da ne ostanemo bez stana, na ulici.

Što ako se on razvede npr. ili ostane bez posla i sl. pa ne bude u stanju više plaćati hipoteku ?

 

Sastaviti nešto kod javnog bilježnika ili odvjetnika ? 

Na što trebamo paziti, što napisati, uvjetovati, tražiti nekakvu garanciju...

Svaki savjet je dobrodošao.

 

Unaprijed se zahvaljujem

 

Ema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, 3ma je napisao:

Došao je na ideju da tu hipoteku prebaci na roditeljski stan jer svoj drugačije ne može prodati.

Glupost. Stanovi koji su opterećni hipotekom se bez većih problema mogu prodati. Kad se nađe kupac, brat treba dobiti od kreditora pismo namjere. Pismo namjere je dokument na kojem piše koliko još duga ima po kreditu i na koji račun kupac treba uplatiti novac da se zatvori taj kredit. U tom dokumentu piše da se banka obvezuje izdati brisovno očitovanje po zaprimanju uplate tako da kupac može izbrisati teret od bivšeg vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da se mogu prodavati i pod hipotekom no bratu treba novac za ulaganje pa bi htio dobiti koliko stan vrijedi, a hipoteku bi nastavio otplaćivati kada prebaci na roditeljski stan. 

Zato pitam kako se zaštititi.

uređeno: od 3ma
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovrha na toj nekretnini.

Od čega? Od prodaje nekretnine prisilnim putem, nikako.

Divno.

Toga sam se i bojala.

Znači ne postoji način da mi sebe zaštitimo, ako hipoteka bude na roditeljskom stanu i brat iz bilo kojih razloga ne bude plaćao hipoteku ?

Nekakvim dokumentom kod javnog bilježnika ili odvjetnika, ako se razvede ili ne plaća i slično ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, 3ma je napisao:

Znači ne postoji način da mi sebe zaštitimo, ako hipoteka bude na roditeljskom stanu i brat iz bilo kojih razloga ne bude plaćao hipoteku ?

Nekakvim dokumentom kod javnog bilježnika ili odvjetnika, ako se razvede ili ne plaća i slično ?

Ništa od navedenog. Brigo moja pređi na drugoga. Nastoje izbjeći ovo, ako vjerovnik i pristane. Brat neka iz prodajne cijene namiri svoj dug, pa sa ostalim novcem neka raspolaže i ulaže ih kako Već želi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija