Jump to content

Blokiran račun


Gvaka

Preporučene objave

Pozdrav, prijatelj mi se našao u dosta teškoj situaciji pa imam pitanje. Naime prije dosta godina dignuo je dva kredita koja nije mogao vraćati pa je imao zaštićen račun preko Fine. 

Prije godinu dana blizak član obitelji mu je zatvorio jedan od ta dva kredita i po Fini je on bio čist. 

Njemu je bilo neobično kako je on po Fini potpuno čist jer zna da je dignuo kredit i u drugoj banci još 2011. god i mislio je da je taj dug otišao u zastaru ili mu je dug otpisan. Međutim, cijelo to vrijeme ga je zvala agencija za naplatu Svea ekonomi, kojoj je banka ustupila njegovo dugovanje, ali on im se ili nije javljao ili kad bi se javio nije im davao nikakve osobne podatke koje su tražili.

Obzirom da je po Fini bio čist, odlučio je otvoriti obrt i prije nekih mjesec dana dobio je i poticaje od države.

Danas me zove sav u šoku i govori da je od Fine blokiran te da je sveukupan dug 38 000 €, odnosno tijekom godina se dug udvostručio. 

Mene zanima kako je moguće da je on prije godinu dana u jednoj banci zatvorio dug i bio cijelo vrijeme čist na Fini, a sad kad je otvorio obrt i dobio poticaje od države blokiran mu je račun i skinuti su mu svi novci s računa?

Zašto onda taj dug za kredit od 2011. god u drugoj banci cijelo ovo vrijeme nije bio vidljiv na Fini? Odnosno ako je negdje bio vidljiv (a on to nije znao jer je cijelo to vrijeme provjeravao na Fini stanje duga i uvijek je pisalo da istog nema), kako je onda uopće i mogao otvoriti obrt?

Zanima me može li taj dug ići u zastaru? Odnosno ima li smisla da angažira odvjetnika jer sad, ne samo što ima dug na Fini nego, obzirom da su mu skinuli sve novce s računa, i državi mora vratiti te poticaje koje je dobio prije mjesec dana. Hvala. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, Gvaka je napisao:

Obzirom da je po Fini bio čist

Vjerojatno je ovrhovoditelj u nekom trenutku povukao zahtjev sa FINA-e. U pravilu to što nema zahtjeva za izravnu naplatu na FINA-i ne znači da osoba nema dugovanja.

prije 22 minuta, Gvaka je napisao:

Danas me zove sav u šoku i govori da je od Fine blokiran te da je sveukupan dug 38 000 €, odnosno tijekom godina se dug udvostručio. 

Moguće uz troškove.

prije 23 minuta, Gvaka je napisao:

Mene zanima kako je moguće da je on prije godinu dana u jednoj banci zatvorio dug i bio cijelo vrijeme čist na Fini, a sad kad je otvorio obrt i dobio poticaje od države blokiran mu je račun i skinuti su mu svi novci s računa?

Ovrhovoditelj je ponovno dostavio FINA-i zahtjev za izravnu naplatu.

prije 24 minuta, Gvaka je napisao:

Zanima me može li taj dug ići u zastaru?

Teško je reći, treba provjeriti što se sve događalo od nastanka duga do ovog posljednjeg pokušaja naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija