Jump to content

Invalidska mirovina prof. nesposobnost


jado

Preporučene objave

Postovani 

U invalidskoj sam mirovini od 2011 , zadnje cetiri godine sam zaposlen na puno radno vrijeme i primam dio mirovine od cca 150 eur. Ako bi me zdravlje posluzilo radio bi do 65 godine starosti e sad obzirom na novi zakon čl.26,27,55 i pravo na novi obracun mirovine . Sta bi se dogodilo kad bi zatrazio obustavu invalidske mirovine zbog profesionalne nesposobnosti, bolest u pitanju, dali bi trebao ici na novo vjestacenje . Obzirom da bi ispunio vise uvjeta za mirovinu i po ZOMO I ZOHBR

- dragovoljac 552 dana borbenog

- 07.10.1962 rodjen

- pricuvni satnik bez Hrvi

Lijep pozdrav

 

-

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani jado,

jednu godinu i šest mjeseci prije svog 65-tog rođendana ostvarujete pravo na priznavanje braniteljske starosne mirovine, temeljem priznatog broja dana provedenih u borbenom sektoru tijekom Domovinskog rata.

Nakon toga možete nastaviti raditi na pola radnog vremena (uz novi ugovor o radu ili djelu) i primati puni iznos starosne braniteljske mirovine.

PS

Zatražite priznavanje prava na starosnu braniteljsku mirovinu i isplatu za Vas povoljnije mirovine i tako ne tražite obustavu invalidske mirovine kao i svih drugih prava koja Vas uz nju pripadaju.

Lp.

https://www.mirovinsko.hr/hr/hrvatski-branitelji-iz-domovinskog-rata/302

starosne mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija