Jump to content

DSI - posebni dio - odnosi s javnošću i protokol


anonimno

Preporučene objave

Što se tiče pismenog..trebalo bi biti nešto što si već radio/la u praksi (zavisi gdje radiš?).

Za usmeni, propisi su; Zakon o medijima, Zakon o pravu na pristup informacijama, Zakon o elekroničkim medijima, Zakon o elektroničkom potpisu i Zakon o zaštiti tajnosti podataka.

 

Neka te ne obeshrabri ovaj popis..mislim da se usmeni ipak prvenstveno bazira na propisima koji su vezeni baš uz tvoju instituciju :-)

 

Kada polažeš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja idem već početkom 5. :horor:

Moje područje su odnosi s javnošću, tako da očekujem organiziranje kakve konferencije za medije, sastavljanje priopćenja i sl. Ne znam kakva su pitanja za protokol, a što se tiče propisa ako imaš kakav interni propis institucije (poslovnik i sl.) moga bi na njega obratit pažnju :badidea:

Ako nije tajna..di radiš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam nešto slično čuo na pripremnom seminaru..ali nisam baš dobro shvatio, što to zapravo znači. Može li se dofurati zakoni, skripte...ne znam baš.

Što se tiče moje baze..min. pravosuđa.... iako trenutno fizički ne obitavam tamo, već na jednom projektu vlade, ali imam obvezu polaganja dsi-ja kao osoba iz pravosuđa...administracija :hekla::-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Kako je prošlo? Ja idem početkom lipnja, danas sam dobila poziv (područje opće uprave-odnosi s javnošću i protokol) i ne znam na što obratiti pažnju, od kuda izvuči materijal za posebni dio. Možeš li me uputiti koji su zakoni i propisi za taj dio i ako imaš neku noviju skriptu puno bi mi pomoglo?

Puno hvala :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam bila pripravnik i radila sam sve i svašta, a najmanje odnose s javnošću i protokol što sam dobila, al sam se nekako izvukla. Dobila sam za pismeni dio napisati poziv za press konferenciju i analizu novinskog članka (pozitivne i negativne strane). Na usmenom dijelu pitalo me sastavne dijelove akta i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ja sam bila na roku 1.7. i imala sam posebni dio odnose s javnošću i protokol, a pitanja su mi bila:

 

1. Primjer poziva na press konferenciju (temu sami biramo)

2. Priopćenje za medije na temu iz prvog pitanja

3. Opisati Zakon o pravu na pristup informacijama, što je informacija, kako se traži pristup te malo o rokovima

 

Na usmenom me nije ništa pitala osim tko je službenik za informiranje i da li imamo katalog informacija..

 

Ništa teško.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija