Jump to content

Prekid izvanbračne zajednice i otplaćivanje dugova


greta27

Preporučene objave

Poštovanje,

u izvanbračnoj zajednici sam od 2012. kada smo dobili dijete i živimo u kući mojih roditelja. Ja ne posjedujem niti jednu nekretninu nit pokretninu. Zadnjih 6 godina otac djeteta i ja nemamo nikakav partnerski odnos već živi i dalje s nama jer nema gdje. Ovisnik je o kocki nekih 13 godina, ima dosta ovrha, dugova prema poreznoj i još nekim državnim institucijama. Uskoro ga odjavljujem s adrese i uskoro se seli. Zanima me, ukoliko on ne bude mogao otplaćivati dugove koji glase na njega, postoji li šansa da ti dugovi sjednu na moj račun ili da ih sin otplaćuje u nekom momentu? Imam već jedan kredit koji sam digla da mu otplatim dugove pa me zanima koje su mi opcije.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 30. 04. 2024. u 16:23, Borbena7 je napisao:

Da, ako ste pred javnim bilježnikom dali ovjeriti zajedničku izjavu o njezinom nastanku.

Mislim da, s obzirom na toliku problematiku dugovanja koji se neće nikada riješiti, je uputno da se to ipak formalizira pred javnim bilježnikom iako nije prethodno dana izjava o nastanku. Zapravo, iz osobnog iskustva - uvijek i u svakom slučaju kod raskida izv. zajednice.

Po mogućnosti savjetovati se s odvjetnikom da se na vrijeme i koliko to okolnosti dopuštaju, kako da se na papir stavi i opća situacija koju opisujete. Ne vidim nikakve negativne strane toga, a nikad se ne zna, moglo bi dobro doći iz mnogobrojnih razloga koje ne možete sada niti pretpostaviti. Puhati i na hladno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

Baš suprotno od ovoga što navodite. 

Znam što mislite, ali ne znam koliko se može kladiti na to da će eventualno osporavanje izvanbračne zajednice uroditi plodom, a s pucnjem u prazno dolaze i posljedice. Treba jako dobro procijeniti konkretnu situaciju, a zaluđene strane znaju što šta ispustiti prije sudskih klupa pa se iznenaditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, AlexOne je napisao:

Znam što mislite

Bojim se da ne razumijete.

prije 1 sat, AlexOne je napisao:

ali ne znam koliko se može kladiti na to da će eventualno osporavanje izvanbračne zajednice uroditi plodom

Kada, gdje i kome bi žena trebala ovo osporavati?

prije 1 sat, AlexOne je napisao:

Treba jako dobro procijeniti konkretnu situaciju, a zaluđene strane znaju što šta ispustiti prije sudskih klupa pa se iznenaditi.

Jeste li razmislili o tome kakve posljedice žena može imati zbog postupanja sukladno Vašoj uputi, odnos da ima valjanu ispravu da je bila određeno razdoblje u izvanbračnoj zajednici sa ocem zajedničkog djeteta? 

Čemu olakšavati posao vjerovnicima?

Štoviše, čemu davati prostora ocu da je potražuje namirenje polovicu dugova?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija