Jump to content

Primirje


anonimno

Preporučene objave

E da uči se nema druge počela sam 1.4. moram izaći na rok 15.06. a dali ću stići nemam pojma. Evo od 1.4. učim samo kazneno i kpp sutra mislim završit i počet sa građanskim materijalnim. Naprosto ne možeš odvojit više od 10-ak dana za jedan predmet. ili... baš me zanimau iskustva svih vas koji ste učili ili ste isto počeli kada i ja kakav vam je plan, sa čim početi koliko dana i tako dalje...

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...kpp i kazneno 10 dana...gp mjesec dana...gpp 10 dana...trgovacko 3 dana...stecaj 3 dana...obiteljsko 3 dana...ovrha frtalj sata...ustav i pravosuđe 6 dana...uprava i radno 7 dana...Dakle, sve ukupno malo manje od 2 mjeseca i 15 dana. S time da tih zadnjih par dana stignes sve ponoviti.Ozbiljno bez zaj.......Tako da kada budes nakon dva mjeseca presao/la samo kpp, kp, gp i nes sitno i uplasis se da jos imas sto predmeta koje nisi ni pogledao/la, nema brige jer ti za tu sicu stvarno treba uvrh glave 2 tjedna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

...kpp i kazneno 10 dana...gp mjesec dana...gpp 10 dana...trgovacko 3 dana...stecaj 3 dana...obiteljsko 3 dana...ovrha frtalj sata...ustav i pravosuđe 6 dana...uprava i radno 7 dana...Dakle, sve ukupno malo manje od 2 mjeseca i 15 dana. S time da tih zadnjih par dana stignes sve ponoviti.Ozbiljno bez zaj.......Tako da kada budes nakon dva mjeseca presao/la samo kpp, kp, gp i nes sitno i uplasis se da jos imas sto predmeta koje nisi ni pogledao/la, nema brige jer ti za tu sicu stvarno treba uvrh glave 2 tjedna.

 

ucim i ne mogu se načuditi onome tko je napisao da je za kp i kpp dovoljno 10 dana. radila sam kp po garačićkinoj knjizi i opći dio po kz-u, a za to mi je trebalo puno više od 10 dana jer mi je teorija užasno sporo išla. gle, sve ti ovisi kakav imaš kapacitet memorije. meni treba puno više da mi sjedne i ne prelazim na drugu cjelinu dok mi ne sjedne barem onoliko koliko mi se u tom trenutku čini da je dovoljno, a isto tako mi je i s ponavljanjem. glede drugoga što je kolega/ica napisao/la u pravliu se slažem, pa mi je zato tim čudnije kad je napisano da za obiteljsko treba 3 dana, a za ovo dvoje 10-ak.

poanta je da treba sjediti i učiti, pa što više uspiješ u što kraćem vremenu. drži se i sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkp ima 120 str. a4 formata, s time da od toga oduzmeš bar 20 strana prijelaznih i završnih i one pizd..... o reviziji. Dakle, oko 100 strana. svaki dan 20 strana i to tempom 8 sati po ajde nek ti bude 2-3 strane. to je pet dana.

KZ ima opći dio (posebni se tako ionako uči tek kada napišeš pismeni) kolko(?) jedno ajde 40 strana, dakle 2 dana.

Dakle, ukupno 7 dana. Imaš još tri dana za sve ponoviti dobro i još zadnje ponavljanje na brzinu i po pitanjima koje traje pol dana prije ispita ili cijeli kako hoćeš. Dakle, sveukupno 10 dana plus ova sića koju sam spomenu. Nakon toga znati ćeš zakone bolje i od garačićke i od juga i od miljevića i novosela i svih mogućih ostalih kaznenopravnih kvaziautoriteta ove države.

A ako ti se nakon toga usude grčit na teoriji i uvjetovati prolaz, onda imas itekako dobru osnovu za masakr i sve ostale pravom dopuštene mehanizme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hej... eto i ja se spremam na rok 15.06. samo što sam ja tek prošli tjedan počela učiti... tek tada sam dobila slobodno. Iskreno se nadam da ću sve stići iako kada vidim tu silnu hrpetinu papira oko sebe.. nekak sumnjam u to. Inače, krenula sam udarnim tempom od osam do osam i mislim da već lagano pucam po šavovima... a gdi su još 2 mjeseca... I ja imam plan ko ti. Učim prvo kp, pa kpp i onda na građansko...i sve ostalo. Jedina utjeha mi je nada da ću biti na kraju roka..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma jesam napisala sam da hoću kraj roka, i nazvala ministarstvo, neku gospođu koja je to zadužena i usmeno ju zamolila, ali jkaže ona da bi mi svi na kraj roka, a da as u lipnju uvijek bude jako pumo, i da svi imaju opravdani razlog i da nek se molim Bogu da dođem na kraj, da mi ona ne može pomoći....

 

Ma valjda ću sve stići... moram, nemam izbora

je napisao:

ako hoćeš kraj roka, onda to moraš napisati u prijavi ispita i prijaviti ga što prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija