Jump to content

Odgoda rješenja - Brisanje kaznenih bodova - 0.8


kiki112

Preporučene objave

Napuhao sam jučer 0.8. Prije toga imam 2023. 0.55 i 0.6 kaznu, te 22.10.2022. 1.1.

Zanima me pošto se kazneni bodovi brišu nakon 2 godine, koje su moje mogućnosti da zadržim vozačku.

Ako je rok za žalbu 8 radnih dana, poslao bih prigovor bez izjašnjavanja o krivnji 7. dan.

Zanima me, koje su šanse da rješenje dođe prije 22.10. te mogu li ja ne pojaviti se na sudu, tražiti neku odgodu ili tako nešto ako rješenje kojim slučajem dođe prije 22.10. 
Odnosno mogu li odugovlačiti zakonski ukoliko rješenje dođe ranije.
 

uređeno: od kiki112
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • kiki112 je promijenio naziv u Odgoda rješenja - Brisanje kaznenih bodova - 0.8
prije 5 minuta, drot13 je napisao:

Ako ćeš se sad žaliti, ispričaš se jednom ili dva puta kad dođe poziv (na moru si, na putu si.), i vjerojatno je da ćeš dočekati taj 22.10. (ovisno o gužvi, moguće je da ni poziv ne dođe u tom roku).

Odlično, hvala.

Dakle kada dođe poziv na sud tada ću na tome imati neki kontakt gdje se ispričavam?

Kako treba izgledati ta isprika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlično, hvala još jednom!

Međutim, sjećam se da sam za ovu kaznu iz 2022. morao ići kući na sud, pisalo je nešto radi ekonomičnosti postupka (valjda jer tamo prebivam). 
 

No, u svakom slučaju mogu tražiti da se to radi u Puli ako bi došlo sudu u Vinkovcima? I obrnuto.

uređeno: od kiki112
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, kiki112 je napisao:

Međutim, sjećam se da sam za ovu kaznu iz 2022. morao ići kući na sud, pisalo je nešto radi ekonomičnosti postupka (valjda jer tamo prebivam). 

Da, radi ekonomičnosti mogu preseliti na bilo koji sud, nemoguće je unaprijed zanti.

 

prije 23 minuta, kiki112 je napisao:

No, u svakom slučaju mogu tražiti da se to radi u Puli ako bi došlo sudu u Vinkovcima? I obrnuto.

Da, možeš. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 09. 05. 2024. u 18:05, drot13 je napisao:

Tad si ga dobio na ruke? 

Onda ti je 17.05. zadnji dan (broje se svi dani).

Pazi da ne probiješ rok, dan-dva prije ti ne igra bitnu ulogu, jer policiji ionako treba koji dan da to slože i pošalju dalje.

Na papiru piše da sam zaustavljen tada na cesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, njoj ne treba ništa.

Tvoje je ok i da, jedan primjerak njima, a na drugi ti lupe pečat i datum, ako nosiš osobno na policiju. Ako šalješ poštom, šalješ preporučeno s povratnicom da imaš dokaz da si u roku predao na poštu i dokaz da su primili (to ti je možda i bolje ako želiš malo otegnuti postupak, jer će par dana putovati između pošte i policije, a ako si na poštu predao u zakonskom roku, računa se kao da si predao na policiju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Da, njoj ne treba ništa.

Tvoje je ok i da, jedan primjerak njima, a na drugi ti lupe pečat i datum, ako nosiš osobno na policiju. Ako šalješ poštom, šalješ preporučeno s povratnicom da imaš dokaz da si u roku predao na poštu i dokaz da su primili (to ti je možda i bolje ako želiš malo otegnuti postupak, jer će par dana putovati između pošte i policije, a ako si na poštu predao u zakonskom roku, računa se kao da si predao na policiju).

Potreban je moj potpis na dnu?

Jer bih radije da mi netko pošalje žalbu iz Vinkovaca pošto dulje putuje, nego da je ja sada šaljem iz Pule u Pulu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija