Jump to content

Neplaćanje uzdržavanja


anonimna_građanka

Preporučene objave

Gospodin bivši dobije plaću recimo 5-og u mjesecu, pokupi lovu s računa, Fina se pokuša naplatiti 10-tog recimo i kao vjerovniku mi sjedne 3€ na račun. Onda bivši kad mu se hoće uplati na račun taj ili sljedeći mjesec iznos uzdržavanja koji se odmah prebacuje meni. 

Osim što sudska presuda kaže "do 10. u mjesecu", osim što ide na jedrenje umjesto da preuzme djecu, i još 100 osim što, mene najviše zanima kako stati na kraj toj samovolji i financijskom zlostavljanju. Dakle, ovršen jest, ali i dalje uspijeva provoditi svoju volju.

Kako mogu tražiti da direktno poslodavac prilikom isplate plaće njemu uplati na tekući račun novac za uzdržavanje odnosno kako ga spriječiti da taj novac sa -tada- odblokiranog računa uzme?

Tužba? Ili nešto treće. 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, anonimna_građanka je napisao:

Naravno da može. Jer kad podmiri sva prethodna dugovanja račun mu se odblokira. I onda opet 10. u mjesecu blokira jer tada dolazi na naplatu sljedeća rata uzdržavanja. A on do tada pokupi svu lovu.

Znači, svaki put do iduće alimentacije on podmiri onu prije ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, anonimna_građanka je napisao:

Da. Krajem mjeseca ili sljedeći mjesec. 

A mene ljudi vuku za rukav jer nisam platila ovo ili ono- jer očekujem uplatu do 10-og u mjesecu prema sudskoj presudi.

Ako kasni, plati i kamate. 

Možete tražiti ovrhu na plaći, tada poslodavac prilikom isplate plaće direktno uplaćuje dio vama na račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, anonimna_građanka je napisao:

Ne plaća kamate, naravno. 

Kako tražim ovu ovrhu na plaći što ste spomenuli? Hvala na konkretnom savjetu.

Fina automatski obračunava kamate i dodaje ih trenutnom dugu.

Ako imate ovršnu ispravu koja glasi "općenito na imovinu" tada možete tom ispravom direktno od poslodavca tražiti ovrhu na plaći.
Ako imate rješenje o ovrsi koje glasi "na novčanim sredstvima" tada morate putem suda prvo zatražiti promjenu sredstva ovrhe sa novčanih na plaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija