Jump to content

Društveni dom


magistrak

Preporučene objave

Pozdrav svima,

kraj moje je kuće, manje od 20-ak m, kao kuća do, otvoren društveni dom koji grad koristi isključivo za privatna iznajmljivanja. Već godinama trpimo galamu. Institucije prebacuju odgovornost, znate već kako ide, nitko ne želi mjeriti galamu, inspekcije šalju usred tjedna ujutro kad nikoga nema, a mi se žalimo na vikende i sl. Dom u građevinskoj i uporabnoj navodi da je to građevina za javne i društvene svrhe, a Zakon o prostornom uređenju da se taj tip građevine koristi za sastanke odbora i sl. Dakle, nigdje nema privatno iznajmljivanje. Sve inspekcije samo preskaču i ignoriraju tu tvrdnju. Dom nema onaj dokument minimalnih tehničkih uvjeta za iznajmljivanje, niti elaborat zaštite od buke - jer nije ugostiteljski objekt, a koristi se kao takav. Orijentacija mu je da je usmjeren prema mojoj kući i još je na mini brdašcu, dakle mi nemamo privatnosti niti mira na svom dvorištu, ne boravimo na dvorištu nit ne otvaramo prozore vikendom - grad nas ignorira, nit ne odgovaraju na mailove. Sve uredno prijavljujem, ali svi samo prebacuju odgovornost. Molim bilo kakav savjet. Privatna tužba mi nije opcija.

uređeno: od magistrak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija