Jump to content

Godisnji odmor iz 2023


korektur

Preporučene objave

Poštovani, poceo sam raditi 1.7.2023. I do sada nisam koristio godisnji odmor. Znam da nakon 6mj rada imam pravo na puni godisnji odmor koji traje 20 dana.

Zanima me je li imam pravo na razmjerni dio GO za 2023 godinu koji moram iskoristiti do 30.6.2024.? 

Je li se ovih 20 dana odnosi na 2024. godinu, i tih 20 dana moram iskoristiti do 30.6.2025.?

Lp

uređeno: od korektur
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

pozdrav,

na koliko dana godišnjeg odmora imam pravo za 2023.g. budući da sam počela raditi 17.03.2023.g. u novoj firmi, bez prekida, znači u staroj mi je zadnji dan bio 16.03..2023.?

U ovoj firmi je puni godišnji 20 dana.

Ovdje je tumačenje da s obzirom da nisam imala prekid duži od 8 dana imam pravo na razmjerni dio, u mom slučaju 15 dana.

Što znači, da sam u novoj firmi počela raditi 27.03. u ponedjeljak, a ne 17.03. u petak, imala bih pravo na svih 20 dana? A ovako sam 6 radnih dana odradila da mi "uzmu" 5 do punog godišnjeg...

Malo mi to nema smisla...

Molim vas ako ima netko da mi to malo razjasni.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, jeste li iskoristili sav godisnji koji ste imali u prosloj firmi? Ako jeste onda mi se ovo, da imate pravo na razmjerni dio cini logicno, iako stvarno ne znam puno o tome, ali znam da se godisnji moze prenesti, iz jedne firme u drugu.

 

Edit: Tako da ako niste koristili godisnji u prosloj firmi, koji vrijedi za 3mj koja ste radili onda bi trebali imati pravo na puni godišnji. Ali rade cekajte nekoga tko stvarno zna, ovo komentiram samo zato jer sam ja imao problema oko godisnjeg pa sam istraživao i na kraju sam dobio godisnji koji mi pripada. 10 dana za 2023 godinu, prijavljen od 1.7.2023.

uređeno: od korektur
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 10. 06. 2024. u 14:22, kosturko je napisao:

pozdrav,

na koliko dana godišnjeg odmora imam pravo za 2023.g. budući da sam počela raditi 17.03.2023.g. u novoj firmi, bez prekida, znači u staroj mi je zadnji dan bio 16.03..2023.?

U ovoj firmi je puni godišnji 20 dana.

Ovdje je tumačenje da s obzirom da nisam imala prekid duži od 8 dana imam pravo na razmjerni dio, u mom slučaju 15 dana.

Što znači, da sam u novoj firmi počela raditi 27.03. u ponedjeljak, a ne 17.03. u petak, imala bih pravo na svih 20 dana? A ovako sam 6 radnih dana odradila da mi "uzmu" 5 do punog godišnjeg...

Malo mi to nema smisla...

Molim vas ako ima netko da mi to malo razjasni.

Hvala unaprijed!

Pozdrav, za 2023. godinu imate pravo na puni godišnji odmor. Na razmjerni godišnji bi imali pravo upravo kada bi imali prekid duži od 8 dana (članak 77. stavak 3. Zakona o radu). Dakle, ako nemate prekid, ostvarujete pravo na puni godišnji. I morate ga iskoristiti do 30. lipnja 2024. 

uređeno: od alanella
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija