Jump to content

pitanja o prekršajnom nalogu iz policijske postaje


nemozetotako

Preporučene objave

Stigao mi je prekršajni nalog iz policijske postaje. Zašto nije to prvo išlo na prekršajni sud? Obrana i prigovor su poslani preporučenom pošiljkom na tu postaju, može li to sad na prekršajni sud ili ta ista policijska postaja odlučuje o prigovoru? Ako odbace moj prigovor što je s obročnom otplatom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, stradivari je napisao:

hoćete reć da ste se prethodno žalili na Obavijest o počinjenom prekršaju? 

NE, nije mi stigla nikakva obavijest, samo taj prekršajni nalog, preporučeno poštom.

To nije prometni prekršaj nego remećenje javnog reda i mira na način da sam se žalila unutarnjoj kontroli mup-a na nepostupanje policajke koja nije znala što treba napraviti u slučaju kad susjedov pas laje 5 sati u komadu i pitala me što bi mogla, te sam pitala kako je takva osoba dobila značku. Ona se uvrijedila, i stigao mi je taj prekršajni nalog koji sam podigla u pošti.

uređeno: od nemozetotako
nadopuna informacija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, stradivari je napisao:

o kojem je prekršaju riječ?

na prekršajni nalog se možete žaliti u roku od 8 dana od zaprimanja podneska. o žali odlučuje sud, a postaja ga prosljeđuje digitalnim putem sudu.

ok hvala, nadam se da će ići na sud, a ne da policajci u toj postaji odlučuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, stradivari je napisao:

ma ne, kad uložite žalbu, mora ići na sud i ima bas aplikacija za to.

Hvala puno. 

Meni je pisalo u pravnom lijeku da moram predati u 2 primjerka u tu postaju, i danas sam poslala preporučeno. A kad dođe na sud i ako sud odbaci taj prigovor, da li ću i onda moći platiti 2/3 i još na rate, jer cifra je cijela nečija plaća.

E, da, napisali su da još moram platiti troškove postupka od 66,36 eura, a priložili uplatnicu na 13,27 eura, pa mi ni to nije jasno. 

Može li mi odvjetnik išta pomoći u ovakvom premetu, npr. da uvjeri sud da to nije uvreda?

uređeno: od nemozetotako
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imat cete iste uvjete kao i sad, a za plaćanje se možete dogovoriti sa sucem (rate). 

- 666,36 je novčana kazna,  a 13,27 su troškovi postupka. Svakako sad čekate što će sud odlučiti povodom žalbe, pisat ce vam sve jasno

prije 4 minuta, nemozetotako je napisao:

 A kad dođe na sud i ako sud odbaci taj prigovor, da li ću i onda moći platiti 2/3 i još na rate, jer cifra je cijela nečija plaća.

E, da, napisali su da još moram platiti troškove postupka od 666,36 eura, a priložili uplatnicu na 13,27 eura, pa mi ni to nije jasno. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , nemozetotako je napisao:

 

To nije prometni prekršaj nego remećenje javnog reda i mira na način da sam se žalila unutarnjoj kontroli mup-a na nepostupanje policajke koja nije znala što treba napraviti u slučaju kad susjedov pas laje 5 sati u komadu i pitala me što bi mogla, te sam pitala kako je takva osoba dobila značku. 

Remećenje reda nije žalba MUP-u nego vrijeđanje policajke.

Inače na akademiji se ne uči kako postupati prema psima koji laju.

Izdavanje prekršajnog naloga će se platit 66 eura kao i troškovi suda +kazna (onoliko koliko sud presudio,naravno 2/3 od presuđenog iznosa u zadanom roku koji može bit i do 6 mjesečnih rata).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , sivko je napisao:

Remećenje reda nije žalba MUP-u nego vrijeđanje policajke.

Inače na akademiji se ne uči kako postupati prema psima koji laju.

Ovo prvo mi je jasno, ali za što se ona uvrijedila je druga stvar.

Lajanje psa kasno navečer satima jest remećenje javnog reda i mira i trebala je barem te susjede prekršajno kazniti za to. Možda bi ih to navelo da ubuduće uzmu tetu čuvalicu za psa, kojih su puni oglasnici, jer ljudi trebaju spavati da drugi dan zarade za plaće policajcima. Sve je to jedan veliki krug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija