Jump to content

Bolovanje i otkazni rok


Tina Pelic

Preporučene objave

prije 48 minuta, vas je napisao:

ne, otkazni rok ne teče za vrijeme bolovanja.

Ja sam dobila otkaz čim sam otvorila bolovanje, a opravdanje je bilo da sam na probnom roku i ne mogu na bolovanje, jer mi odmah traže zamjenu. To je bilo prošli mjesec, dobila sam odluku o otkazu, jer nisamzadovoljila na probnom roku, iako me nitko nije pitao zašto sam na bolovanju, a imam nalaze koji potvrđuju moje zdravstveno stanje. Ovaj mjesec još nisam dobila plaću, iako kolegice jesu, a rečeno mi je da nisam donijela doznake. Ja sam smatrala da ih ne trebam donijeti, jer mi je taj tjedan naveden kao otkazni rok, koji se, koliko ja znam, plaća 100%, s tim da ga trebam odraditi. Bolovanje se plaća 70%, ali izgleda da neću dobiti plaću, ako ne donesem doznake. U pitanju je pomoć u kući preko Udruge MI iz Požege. Zanima me kome se mogu obratiti? Hvala, lp!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, problem kod probnog roka je taj što poslodavac može u bilo kojem trenutku reći da niste zadovoljili na probnom roku bez ikakvog daljnjeg objašnjavanja, i to je to. naravno da bolovanje ne smije biti razlog ali to neće nikada ni napisati u odluci, te bi nezadovoljavanje trebalo biti temeljeno na eventualnom radu prije bolovanja.

 

prije 23 sati , Tina Pelic je napisao:

Ja sam smatrala da ih ne trebam donijeti

pogrešno ste smatrali, ako ste bili na bolovanju morate donjeti doznake.

 

prije 23 sati , Tina Pelic je napisao:

aj tjedan naveden kao otkazni rok,

ako ste bili na bolovanju, otkazni rok bi se pomjerio na tjedan nakon povratka sa bolovanja.

 

prije 23 sati , Tina Pelic je napisao:

Zanima me kome se mogu obratiti?

sve nepravilnosti se prijavljuju inspektoratu rada, može i putem online formulara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, iako ste bili zaposleni na probnom radu poslodavac je morao ispoštovati obvezu otkaznog roka od minimalno 7 dana - čl. 53. st. 10. Zakona o radu. 
Odnosno otkazni rok nije mogao teći za vrijeme trajanja bolovanja. 

U ovom članku možete naći dosta dobro objašnjeno u kojem točno slučaju uistinu možete dobiti otkaz za vrijeme trajanja bolovanja (bez otkaznog roka) i kada otkazni rok teče i za vrijeme trajanja bolovanja. 

https://marcetic.hr/index.php/2024/07/22/mozete-li-dobiti-otkaz-za-vrijeme-trajanja-bolovanja/

Povrede u vezi otkaznog roka su u pravilu vrlo jasne pa u budućnosti savjetujem da čim nastane problem potražite pomoć kod odvjetnika.
Oni će vam odmah reći koje su vam mogućnosti te da li se isplati ulaziti u postupak protiv poslodavca. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija