Jump to content

Kupoprodajni ugovor o prodaji automobila


lavandin55

Preporučene objave

Kada kupoprodajni ugovor o prodaji automobila postaje zakonsko važeći?

Prilikom pokusne vožnje automobila koji sam želio kupiti od privatne osobe , na komandnoj ploči se je ukazao upozoravajući signal CHECK ENGINE .Što znači da automobil nije ispravan  i da ima jednu ili više grešaka , koje treba otkloniti Popraviti.Što iziskuje nove novčane troškove.

Moje prvo pitanje prije pokusne vožnje bilo je upućeno vlasniku automobila i automehaničaru:

„Da li je automobil u tehničkom stanju da može prijeći Kontrolni tehnički pregled bez problema !?

Vlasnik je jasno potvrdio da , DA a i automehaničar !

Pokusnu vožnju je izvršio kvalificirani automehaničar , koji je potvrdio , da se radi o grešci ili više grešaka , koje se mogu lokalizrati , kada se auto priključi na računalo , computer !

Sa vlasnikom automobila bila je dogovorena i cijena , ukoliko bude sve ispravno !

Napominjem , da ja tom prilikom NISAM POTPISAO nikakav dokument tj. Stavio potpis na Kupoprodajni ugovor automobila. Nisam uplatio ni nikakav novac.

Ja i dalje mislim da i kupac i prodavać moraju na isti kupoprodajni ugovor staviti svoje vlastoručne potpise , i da kupac mora uplatiti novac prodavaču auta , da bi postao novi vlasnik!

Nazvao sam vlasnika i obavijestio ga o stanju auta i grešci koja se ukazala. Auto i dalje ide ali greška je prisutna.

Isplatit ću mu novac tek kada se ta , ili te , greške otklone !

Vlasnik auta je to odbio !

Od trenutka završetka pokusne vožnje automobil je u stanju mirovanja , u mom dvorištu , i tu stoji!

 

On tvrdi da sam ja automobil kupio . Od mene je zatražio da taj dan skupim poveću količinu novca i donesem je predvečer kod jedne privatne osobe , inače će me to koštati . kako je zaprijetio !

Događaj koji držim kao ucjenu ili prijetnju sam prijavio policiji , obavijestio ih da ne želim tuđu stvar , vlasništvo u mom dvorištu , ne želim kupiti auto sa greškama !

 Plaćanje je bilo dogovoreno Internetbankom !

Vlasnik je Odbio  preuzeti svoj automobil , tvrdi da sam ga ja kupio ,što smatram neistinom.Za to nema nikakvih dokaza . Ne želim kupiti neipravno vozilo ,i to je sve !

Vlasnik tog automobila je Po struci bivši odvjetnik , rekao mi je telefonom  da , se opametim i da će protiv mene napisati kaznenu prijavu ,zbog prevare  koju će,prvo poslati meni a onda  DORH-u , a to će me koštati i kazna će biti vrlo visoka !????

Zar ovo nije zastrašivanje ili prijetnja ?

Što trebam ja učiniti da se njegov auto makne iz mog dvorišta ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smatram da: ako niste nista potpisali ili uplatili glede tog automobila niste ga niti kupili. nije mi jasno zasto je auto uopce u vasem dvoristu. smatram da vas taj "bivsi odvjetnik" (ako uopce to on je) zastrasuje i da ste u pravu kada velite da nema nikakvih dokaza o kupnji. ono sto bih ja vjerojatno napravio u takvoj situaciji je da bih pozvao policiju da je tudi automobil na mojem posjedu i rekao im da zelim da se makne. u takvom slucaju smatram da bi policija rjesila slucaj zvanjem vlasnika da si podigne automobil ili bi ga pauk odvezao. smatram da bi tada ta "prica" trebala biti zavrsena.

uređeno: od weezz0
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , weezz0 je napisao:

smatram da:...

Je logično razmišljanje da nema dio o tome u Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. Naime, vlasništvo nekretnine se stječe zakonom predviđenim upisom stjecateljeva vlasništva u ZK na temelju valjano očitovne volje dotadašnjeg vlasnika da to njegovo vlasništvo prijeđe na stjecatelja. U tome slučaju valjano očitovana volja je pisani ugovor jer ga tako propisuje i Zakon o obveznim odnosima.

Nasuprot tome, vlasništvo pokretnine stječe se predajom te stvari stjecatelju u samostalan posjed na temelju valjano očitovane volje dotadašnjeg vlasnika usmjerene na to da njegovo vlasništvo prijeđe na stjecatelja. Kako ni jedan propis u ovome slučaju ne određuje da očitovana volja mora biti u pisanom obliku, ta ista očitovana volja može biti i riječima. 

Dakle, da je baš tako jednostavno kao što ste opisali, nije, te da "bivši odvjetnik" može korisniku zakomplicirati život, može. Naravno, u opisanom slučaju, uz angažman stručne osobe pravne struke vjerovatno bi pobio i takav "ugovor" zbog nedostatka na vozilu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 24. 08. 2024. u 15:59, Spitfire je napisao:

Je logično razmišljanje da nema dio o tome u Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. Naime, vlasništvo nekretnine se stječe zakonom predviđenim upisom stjecateljeva vlasništva u ZK na temelju valjano očitovne volje dotadašnjeg vlasnika da to njegovo vlasništvo prijeđe na stjecatelja. U tome slučaju valjano očitovana volja je pisani ugovor jer ga tako propisuje i Zakon o obveznim odnosima.

Nasuprot tome, vlasništvo pokretnine stječe se predajom te stvari stjecatelju u samostalan posjed na temelju valjano očitovane volje dotadašnjeg vlasnika usmjerene na to da njegovo vlasništvo prijeđe na stjecatelja. Kako ni jedan propis u ovome slučaju ne određuje da očitovana volja mora biti u pisanom obliku, ta ista očitovana volja može biti i riječima. 

Dakle, da je baš tako jednostavno kao što ste opisali, nije, te da "bivši odvjetnik" može korisniku zakomplicirati život, može. Naravno, u opisanom slučaju, uz angažman stručne osobe pravne struke vjerovatno bi pobio i takav "ugovor" zbog nedostatka na vozilu. 

Samo, da mu, se jos nadovezem na vas odgovor... Ne, policija nebi nikome nalozila da izvede auto iz privatnog dvoristaniti bi zvali pauka, a ni pauk ne dize auta iz privatnih dvorista...nemojte navodit ljude na krivi trag jer ljudi vjeruju onome sto zele cut i samo im mozete stvorit dodatne probleme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Brkovitomasellecka je napisao:

Ne, policija nebi...nemojte navodit ljude na krivi trag jer ljudi vjeruju onome sto zele cut i samo im mozete stvorit dodatne probleme

Bravo. Jedino mi nije jasno zašto ste mene citirali kad moj odgovor nema nikakove veze s ovim završetkom vaše objave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 09. 2024. u 22:56, Spitfire je napisao:

Bravo. Jedino mi nije jasno zašto ste mene citirali kad moj odgovor nema nikakove veze s ovim završetkom vaše objave.

Pozz, a bas ka sta sam napisa... Da se njemu nadovezem na vas odgovor koji mi je bi o precizan i smislen... Sorry ako nije po bontonu foruma, nisam bas povata sve to :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija