Jump to content

Kako dati sinovima malo, kćeri sve?


anonimno

Preporučene objave

Molim dobronamjernu pomoć

Imamo dva sina. Školovali smo ih, pružili koliko smo mogli, višeput pomagali u životu. Imućni su i, srećom, dobra zdravlja. Imam nešto naslijeđene zemlje, a ima i moj suprug, ne baš posebno velike vrijednosti, ali neki mali kapital je. Htjeli bismo sve prodati i osim manjeg iznosa sinovima za "uspomenu", sav preostali iznos darovati invalidnoj kćeri. Sinovi nam to odobravaju, ne želimo nikakve ugovore ni potpise, svi smo u dobrim odnosima. Mene zanima kako to urediti, posebno me zabrinjava mogu li u slučaju (strašno mi i reći) smrti jednog od sinova, njihovi nasljednici stvarati poteškoće. Bojim se da sam kćer u životu zakinula, želim biti pravična, sa svime što joj damo neće žvijeti ni blizu kao njezina braća, a pred njom je još nekoliko operacija i, vjerojatno, kolica. Molim Vas za savjet

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

.., ne želimo nikakve ugovore ni potpise, svi smo u dobrim odnosima.

 

Budući da to ne želite, teško je dati pravni savjet.

Inače postoji nekoliko mogućnosti: darovni ugovor sa djecom, ugovor o ustupu i raspodjeli imovine za života, oporuke...

Ugovor o ustupu i raspodjeli mi se čini najjačim za vašu situaciju. Njime raspodijelite imovinu kako želite, a ugovor potpisuju sva djeca i bračni drug. Budući da ste svi suglasni neće oko toga biti problema.

Tim ugovorom se izbjegava da kasnije bilo koji od potpisnika traži nužni dio.

što se tiče vaših unuka oni mogu nasljijediti vas, u dijelu koji bi pripao vašem djetetu koje je umrlo prije vas, ali samo u onoj imovini koja nije obuhvaćena ugovorom o ustupu.

Ugovor se sastavlja ili solemnizira kod javnog bilježnika, ili se ovjerava na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija