Jump to content

Pravomoćnost Rješenja o ovrsi


ZlatkaM

Preporučene objave

Može li mi netko objasniti kada Rješenje o ovrsi postaje pravomoćno?

Već sam dobivala bezbroj tih rješenja, ali onda bih se dogovorila s ovrhovoditeljem o otplati duga na rate, tako da me nikad nisu blokirali.

U svakom rješenju o ovrsi, piše da ako dug ne bude podmiren u roku od 8 dana, da će rješenje postati pravomoćno.

Tako sam i ja mislila, da nakon 8-10 dana od dostave rješenja meni (ovršeniku), ono postaje pravomoćno.

Međutim, danas sam na e-građani vidjela promjene u ovršnom predmetu.

Javni bilježnik je izdao Rješenje o ovrsi 03.09.

A tek 09.10. (nakon više od mjesec dana) ima neki podnesak u kojem "Ovrhovoditelj moli sud da u e- komunikaciji iskaže klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti".

Ja sam mislila da postaje pravomoćno 8 dana od dostave Rješenja, ali ispada da nije tako.

Može li mi netko detaljnije pojasniti?

 

uređeno: od ZlatkaM
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ZlatkaM je napisao:

Može li mi netko objasniti kada Rješenje o ovrsi postaje pravomoćno?

Već sam dobivala bezbroj tih rješenja, ali onda bih se dogovorila s ovrhovoditeljem o otplati duga na rate, tako da me nikad nisu blokirali.

U svakom rješenju o ovrsi, piše da ako dug ne bude podmiren u roku od 8 dana, da će rješenje postati pravomoćno.

Tako sam i ja mislila, da nakon 8-10 dana od dostave rješenja meni (ovršeniku), ono postaje pravomoćno.

Međutim, danas sam na e-građani vidjela promjene u ovršnom predmetu.

Javni bilježnik je izdao Rješenje o ovrsi 03.09.

A tek 09.10. (nakon više od mjesec dana) ima neki podnesak u kojem "Ovrhovoditelj moli sud da u e- komunikaciji iskaže klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti".

Ja sam mislila da postaje pravomoćno 8 dana od dostave Rješenja, ali ispada da nije tako.

Može li mi netko detaljnije pojasniti?

 

To znaci da je tad dana klauzula, ne znaci da je tek taj dan postalo pravomoćno/ovrsno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Ivo Kermartin je napisao:

To znaci da je tad dana klauzula, ne znaci da je tek taj dan postalo pravomoćno/ovrsno. 

A što znači klauzula?

I kad stvarno postaje pravomoćno?

Ja od JB dobijem Rješenje o ovrsi, a nikad nisam dobila obavijest da je uistinu pravomoćno. Navodno JB više ne sudjeluje u postupku nakon što donese Rješenje.

Da li to sud odlučuje? Pa onda ovrhovoditelj dobije od suda obavijest o pravomoćnosti?

uređeno: od ZlatkaM
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ZlatkaM je napisao:

A što znači klauzula?

I kad stvarno postaje pravomoćno?

Ja od JB dobijem Rješenje o ovrsi, a nikad nisam dobila obavijest da je uistinu pravomoćno. Navodno JB više ne sudjeluje u postupku nakon što donese Rješenje.

Da li to sud odlučuje? Pa onda ovrhovoditelj dobije od suda obavijest o pravomoćnosti?

Klauzula je ili fizicki pecat ili digitalno dokument koji potvrduje da je odluka pravomocna/ovrsna i s kojim danom

pravomocno nakon sto zalbe vise nisu moguce (ili istek rokova za zalbu ili po drugostupanjskoj odluci)

ne morate kao ovrsenik dobiti obavijest, to treba samo onoj strani koja uspije u sporu

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija